Валерій Пацкан: З Фонду боротьби з COVID-19 на доплати медикам не використали 116 млн грн

22.01.2021 08:15

На доплати медикам у Фонді боротьби з COVID-19 не використали 116 млн грн, або майже 35% від запланованої суми. І це йдеться тільки про працівників закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління МОЗ. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

«Від початку пандемії наші фахівці моніторять ситуацію щодо використання бюджетних коштів на боротьбу з коронавірусом, зокрема з Фонду COVID-19. На доплати медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління МОЗ, за однією з бюджетних програм у Фонді було заплановано 337 млн грн. Водночас, за підсумками 2020 року (станом на 1 січня 2021 року), не використали 116 млн грн, або майже 35% від запланованої суми. Шкода, що медики, які сьогодні перебувають на передовій і рятують життя українців, не отримали належної фінансової підтримки, тим більше, що гроші на це були передбачені. І тут виникає питання до МОЗу – чому так сталося?» - зазначив Валерій Пацкан.

Голова Рахункової палати зауважив, що за рахунок 337 млн грн планували здійснити доплати (в середньому 2637 грн на одну особу) більш як для 26 000 медиків у 100 закладах охорони здоров’я протягом вересня – грудня 2020 року. Виплати передбачалися для наступних категорій посад: 8371 - лікарські посади; 12236 - посади середнього медичного персоналу; 5627 - посади молодшого медичного персоналу.

За фактом, на доплати МОЗ виділив тільки 221 млн грн для 192 медичних установ. Найбільші виплати отримали: НДСЛ "ОХМАТДИТ" – 19,2 млн грн; Інститут серця – 10,2 млн грн; Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ – 9,3 млн грн; Національний інститут раку – 8,9 млн грн; Державний заклад “Спеціалізована багатопрофільна лікарня №1 МОЗУ” – 8,9 млн грн. Крім того, з цієї бюджетної програми доплати були перераховані для дитячих спеціалізованих санаторіїв, науково-дослідницьких інститутів, державних установ, медичних університетів тощо.

Цьогоріч Рахункова палата проведе аналіз використання у 2020 році коштів, спрямованих на боротьбу з COVID-19. “Побачимо, наскільки ефективно і чи за призначенням витрачались бюджетні кошти на боротьбу з коронавірусом у 2020 році», - зазначив Валерій Пацкан.

Довідково:

Доплати працівникам медичних закладів здійснювали за рахунок бюджетної програми «Здійснення доплат медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров'я, які надають медичну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, та тим, що забезпечують життєдіяльність населення за рахунок коштів, виділених з фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками». Загальна сума бюджетної програми - 5,5 млрд грн, які розподілені за двома напрямами.

I - 337 млн грн - на доплати медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління МОЗ.

II - 5,2 млрд грн - на доплати медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я комунальної форми власності. За даним напрямом не використали 115 млн грн (або 2,2%). Доплати Уряд планував здійснити для майже 430 тисяч працівників у 1563 закладах охорони здоров’я комунальної форми власності.