Валерій Пацкан: У рамках EU4PFM ми розпочинаємо проєкт, який дозволить удосконалити зовнішній аудит в Україні

10.02.2021 13:07

Проєкт «Зміцнення потенціалу зовнішнього аудиту в Україні відповідно до міжнародних стандартів» дозволить Рахунковій палаті вийти на новий професійний рівень і удосконалити аудит в Україні. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан під час першого засідання  Керівного Комітету Проєкту, який реалізовується в рамках Програми підтримки управління державними фінансами України (EU4PFM).

У відеоконференції взяли участь керівник першого відділу програм зовнішньої допомоги "Належне управління та верховенство права" Представництва ЄС в Україні Ксав‘є Камю; керівник сектору Представництва ЄС в Україні Філіпп Бертран; керівник команди експертів Інгуна Судраба, директор проєкту, DAI Австрія, Мілана Павловіч, Секретар Рахункової палати - керівник апарату Вадим Ходаковський, заступник керівника апарату Рахункової палати Леся Карнаух.

“Рахункова палата є невід’ємною частиною системи управління державними фінансами в Україні. І сьогодні, коли ми постали перед викликом у вигляді COVID-19, з його руйнівними наслідками в економіці, ще більш зростає значення саме ефективності системи управління державними фінансами та її вдосконалення в Україні. Нові виклики – це і нові можливості”, - підкреслив Валерій Пацкан.

Він відзначив, що для нового складу Рахункової палати було важливо провести незалежний аудит інституції. Тож у 2018 році зовнішні експерти з Великобританії, Німеччини та Польщі провели функціональну оцінку Рахункової палати, що стало фундаментом для розробки та прийняття Стратегії розвитку установи на 2019-2024 роки. “Я переконаний, що реалізація цього проєкту, «Зміцнення потенціалу зовнішнього аудиту в Україні відповідно до міжнародних стандартів», стане логічним продовженням наших напрацювань, а також імпульсом для досягнення цілей, визначених Стратегією розвитку Рахункової палати. Впевнений, що завдяки Проєкту Рахункова палата вийде на новий професійний рівень. Для мене як керівника важливо, щоби наші звіти відповідали міжнародним стандартам і ті цілі, які ставить ЄС у частині розвитку ефективності управління державними фінансами, були реалізовані завдяки цьому проєкту”, - наголосив Валерій Пацкан.

Один з основних результатів, що мають бути досягнуті у рамках реалізації проєкту, - удосконалення методології аудиту. “Для мене важливо, щоби основою початку цього проєкту стало написання методології для фінансового аудиту і аудиту ефективності. Це те, що нам потрібно в першу чергу, - зауважив Голова Рахункової палати. - Наші фахівці, зі свого боку, також працюють у цьому напрямку, а досвід Інгуни Судраби дозволить об’єднати наші напрацювання і проводити подальші аудити максимально ефективно і відповідно до нової методології та міжнародних стандартів”.

Голова Рахункової палати також висловив подяку Представництву ЄС в Україні, завдяки підтримці якого стала можлива реалізація Проєкту.

 

Довідкова інформація:

EU4PFM - це програма підтримки системи управління державними фінансами в Україні.

EU4PFM фінансується в межах Спільної підтримки Європейського Союзу та Європейського інструменту сусідства та має на меті надання сприяння Україні в реалізації реформ у сфері управління державних фінансів у тісному взаємозв’язку з іншими системними реформами.

Початок реалізації в Україні:18 червня 2019 року Центральне агентство з управління проектами (CPMA, Литва), разом з Представництвом Європейського Союзу в Україні та спільно з Міністерством фінансів України, Державною фіскальною службою та Державною податковою службою розпочало впровадження Компоненту 3 «Мобілізація доходів» та Компоненту 4 «Горизонтальне функціонування та управління», які об’єднані в окремий проєкт програми з управління державними фінансами в Україні (EU4PFM).

З січня 2020 року Рахункова палата долучилась до реалізації Програми в частині Компоненту 4 «Горизонтальне функціонування та управління», підписавши відповідний Меморандум про взаєморозуміння між Рахунковою палатою та Центральним агентством з управління проєктами Литовської Республіки (CPMA) та отримавши реєстраційну картку проєкту.

Ціль нового Компоненту Програми Проєкту «Зміцнення потенціалу зовнішнього аудиту в Україні відповідно до міжнародних стандартів» - більш ефективний нагляд за публічними (державними) ресурсами шляхом вдосконалення спроможностей зовнішнього аудиту бюджетних коштів. Проєкт буде реалізовуватись до кінця 2022 року.