Валерій Пацкан: Рахункова палата вже виконує понад 63% завдань Стратегії розвитку, що дозволить інституції бути значно ефективнішою

24.02.2021 13:56

Рахункова палата вже виконує понад 63% завдань Стратегії розвитку, яка до 2024 року має вивести роботу інституції на більш якісний рівень. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан, презентуючи «Проміжний звіт про виконання Стратегії розвитку Рахункової палати на 2019–2024 роки та досягнення  визначених цільових значень показників (індикаторів)». Проміжний звіт затверджений на засіданні Рахункової палати.

Валерій Пацкан зауважив, що у перший рік роботи на посаді Голови Рахункової він окреслив основні пріоритети в діяльності інституції: це нова якість аудитів, нова якість роботи аудиторів, інтеграція у світову систему аудиту та відкритість. «Ми започаткували стратегічне планування, щоби працювати більш системно і ефективно», - наголосив Голова Рахункової палати.

У липні 2019 року була затверджена перша Стратегія розвитку в історії Рахункової палати. Її основою стали результати незалежної зовнішньої функціональної оцінки ефективності Рахункової палати, яку провела міжнародна команда експертів Національного аудиторського офісу Великої Британії, за участі фахівців з Польщі та Німеччини.

Стратегія затверджена на 5 років: 2019 – 2024. Документом визначено 4 стратегічні цілі, що включають 18 пріоритетів розвитку Рахункової, а також 63 завдання із чіткими строками їх виконання. «На момент затвердження Стратегії були чималі амбіції. Так 40 завдань із 63 (або 63,5%) припало до виконання на 2020 рік, тобто, як ми тепер вже розуміємо, - на рік карантинних обмежень в умовах COVID -19», - зауважив Голова Рахункової палати.

Проміжний звіт підготовлений на підставі Методики моніторингу виконання Стратегії, визначеній у додатку до неї. Стан виконання завдань на підставі показників міжнародної  методики оцінки ефективності діяльності вищих органів аудиту SAI PMF оцінювали шляхом порівняння базового стану в 2019 році та максимального значення цих показників, рівня яких має прагнути Рахункова палата.

 «Відмічу, що із 40 завдань, які припали на 2020 рік, виконання розпочато по всіх. 7 з 68 показників, які визначені на підставі міжнародних критеріїв, досягли цільового (максимального) значення - 4 бали. По 11 показниках відбулося покращення», - підкреслив Голова Рахункової палати.

З метою підтримки виконання Стратегії Рахункова палата також залучила міжнародну технічну допомогу. «В рамках співпраці з ЄС щодо реалізації «Програми підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM)» ми беремо участь  у двох компонентах: Горизонтальному компоненті з підтримки інституційних реформ органів сфери управління державними фінансами та спеціально розробленому  компоненті з підтримки реформ в Рахунковій палаті «Зміцнення потенціалу зовнішнього аудиту в Україні відповідно до міжнародних стандартів». Мета зазначених проєктів – сприяти досягненню Рахунковою палатою стратегічних цілей, у тому числі шляхом вдосконалення нормативно-правової бази, що регулює діяльність Рахункової палати, розробки внутрішніх нормативних документів тощо.  Тож нам є куди рухатися. Ми маємо чіткі цілі, орієнтири і завдання», - додав Валерій Пацкан.