За рекомендацією Рахункової палати Уряд затвердив Порядок інвентаризації лісів

26.04.2021 15:55

Уряд виконав рекомендацію Рахункової палати і затвердив Порядок проведення національної інвентаризації лісів. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Уряду 21 квітня.

Рахункова палата за результатами аудиту ефективності використання бюджетних коштів, спрямованих на ведення лісового і мисливського господарства, охорону і захист лісів у лісовому фонді України рішенням від 17 грудня 2019 року рекомендувала Уряду забезпечити ведення державного лісового кадастру, облік та інвентаризацію лісового фонду.

Аудит, відповідальним за проведення якого був член Рахункової палати Віктор Богун, виявив, що в Україні протягом 2017−2018 років та І півріччя 2019 року не здійснювався облік лісів і моніторинг їх реального стану, не вівся державний лісовий кадастр та не забезпечувалась належна державна політика у сфері лісового та мисливського господарства. Востаннє облік лісів відбувся до 2011 року. Через відсутність ведення державного лісового кадастру відсутня достовірна інформація щодо якісного та кількісного складу лісового фонду України.

Неналежним також є стан оформлення постійними лісокористувачами прав на земельні ділянки, що посилює ризики їх відчуження. Так, аудитори зазначили, що з 2011 року, за рішеннями судів постійні лісокористувачі були позбавлені майже 7 тис. га лісогосподарських земель.

Кабінет Міністрів також ухвалив рішення, що звітні таблиці національної інвентаризації лісів підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних.