Валерій Пацкан: У 2020 році Рахункова палата виявила порушень та недоліків на понад 26 млрд грн

13.05.2021 10:43

У 2020 році Рахункова палата виявила порушень та недоліків на загальну суму 26 млрд 258 млн грн. Про це повідомив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

«Безумовно COVID-19 вніс певні корективи в роботу Рахункової палати, але на ефективність роботи це не вплинуло. На час дії жорсткого карантину наші аудитори призупинили вихід на об’єкти, відрядження були скасовані, частина працівників виконували роботу дистанційно. Водночас карантин змусив нас максимально застосовувати сучасні IT-технології.  За минулий рік наші аудитори перевірили 285 об’єктів, затверджено 48 звітів. Обсяг перевірених коштів – 1 трлн 185 млрд грн. Для порівняння – це більше ніж сума видатків державного бюджету за минулий рік», - наголосив Голова Рахункової палати.

Він  підкреслив, що понад 71% (18,8 млрд грн) загального обсягу порушень та недоліків, виявлених Рахунковою палатою у 2020 році, припало на 7 аудитів.

«Ми вперше за всю історію незалежності провели аудит Верховної Ради України. І  вперше - аудит за рішенням парламенту щодо ефективності діяльності податкової, митної і фіскальної служб. До речі, цей аудит показав, що держбюджет недоотримав у 2019 році – квітні 2020 року 52,8 млрд грн. Наші контрольні заходи охопили всі важливі сфери: оборону, медицину, освіту, нацбезпеку, правоохоронну діяльність тощо», - підкреслив Валерій Пацкан.

За результатами проведених аудитів Рахункова палата підготувала та надіслала 462 документи для відповідного реагування. У 2020 році за результатами 17 аудитів надіслано 21 повідомлення правоохоронним органам щодо виявлених ознак кримінальних правопорушень. «За результатами 10 контрольних заходів правоохоронними органами розпочато 22 досудові розслідування у кримінальних провадженнях», - підкреслив Валерій Пацкан.

Він також додав, що Рахункова палата постійно проводить моніторинг та аналіз виконання наданих рекомендацій і пропозицій за підсумками аудитів. Так, до кінця 2020 року повністю або частково виконано майже 64% рекомендацій, наданих у 2019-2020 роках. Пропозиції Рахункової палати враховані Верховною Радою України у 5 законах та Кабінетом Міністрів України у 8 постановах і 7 розпорядженнях.

«В умовах епідемії ми вирішили зробити свій внесок у боротьбу з пандемією – з березня фахівці Рахункової палати почали відслідковувати видатки на боротьбу з COVID-19. Спільно з громадськими активістами ми розробили дашборд, який станом на 1  січня 2021 року містив інформацію про 367 тисяч платежів на суму 105 млрд гривень!» - зауважив Валерій Пацкан.

Звіт Рахункової палати містить основні результати контрольних заходів, здійснених у 2020 році, інформацію про виявлені порушення, реагування об'єктів контролю на пропозиції і рекомендації установи, інформацію про участь у бюджетному процесі. Документ опублікований на офіційному вебсайті Рахункової палати.

Цей та інші цікаві факти про наші здобутки у минулому році - у короткому відео: