Валерій Пацкан: За 25 років аудитори Рахункової палати виявили порушень і недоліків на понад 400 млрд гривень

03.09.2021 15:20

За 25 років Рахункова палата перевірила понад 6 трлн грн державних коштів. Виявили порушень і недоліків на 403,6 млрд грн. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан під час виступу на конференції «Посилення фінансової дисципліни місцевих громад. Роль та функції Рахункової палати» в Одесі.

«За 25 років Рахункова палата перевірила понад 6 трлн грн державних коштів. Тож ви можете уявити, з якими обсягами даних стикаються наші аудитори. Чверть століття тому наші фахівці охопили перевірками лише 50 млрд грн, а минулого року – вже понад трильйон», – зазначив Валерій Пацкан.

Він зауважив, що за 25 років аудитори Рахункової палати виявили порушень і недоліків на 403,6 млрд грн. «Тільки уявіть, за ці кошти можна побудувати майже 4500 км нових доріг чи зробити капремонт 16 тис км автомагістралей, або відкрити 4 тисячі сучасних дитсадків! І це в цінах 2020 року», – сказав Голова Рахункової палати.

Валерій Пацкан підкреслив, що Рахункова палата не просто виявляє порушення, а запобігає неефективному витрачанню коштів та рекомендує, як уникнути порушень.

«Результат виконання рекомендацій Рахункової палати – це ухвалені нормативні акти, удосконалені закони, це ефективні рішення, заощаджені гроші. Адже від цього залежить успішна реалізація реформ в Україні. Тому що не існує державних грошей – є гроші платників податків!» – наголосив Валерій Пацкан.

Конференція організована Рахунковою палатою з нагоди 25-річчя інституції і відбувається за підтримки партнерів з Представництва Європейського Союзу в Україні, колег з Латвії, Литви, Німеччини.

У заході взяли участь Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький, Голова Одеської обласної ради Григорій Діденко, Голова Миколаївської обласної державної адміністрації Віталій Кім, Голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва, Голова Херсонської обласної державної адміністрації Сергій Козир, Голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко, Віцепрезидент НАН України, Голова Консультативно-наукової ради Рахункової палати Олег Рафальський, керівник команди експертів проєкту «Зміцнення потенціалу зовнішнього аудиту відповідно до міжнародних стандартів в Україні», Екс-Генеральний аудитор Латвії та екс-депутат Латвійського Сейму Інгуна Судраба, народні депутати, мери низки міст Одещини, Миколаївщини, Херсонщини, голови ОТГ, представники органів місцевого самоврядування.