Завдяки ефективній співпраці Рахункової палати з місцевою владою Одеси, усі недоліки, виявлені під час будівництва аеропорту «Одеса», були усунуті

03.09.2021 14:00

Завдяки ефективній співпраці місцевої влади та Рахункової палати були оперативно усунуті усі недоліки, виявлені під час аудиту ефективності використання коштів державного бюджету та управління майном державного підприємства «Дирекція з будівництва Міжнародного аеропорту «Одеса», що мають фінансові наслідки для державного бюджету.

Про це заявила член Рахункової палати Ірина Іванова під час виступу на регіональній конференції Рахункової палати в Одесі.

«Оцінка стану виконання проєкту виявила низку недоліків і порушень, в тому числі щодо оформлення проєктно-кошторисної документації, механізму фінансування, контролю за використанням бюджетних коштів з боку головного розпорядника бюджетних коштів та державного замовника. Фінансові плани складалися та затверджувалися із затримкою та помилками. Після аудиту всі порушення та недоліки усунуті. Це є прикладом успішного практичного впровадження рекомендацій Рахункової палати на регіональному рівні», − наголосила Ірина Іванова.

Крім того, у 20202021 роках проводився аудит ефективності виконання повноважень Міністерством інфраструктури України з формування та реалізації державної політики у сфері авіаційного транспорту, використання повітряного простору України та наслідки для державного бюджету.

Аудит зафіксував, що у 20152016 роках було закуплено обладнання нової автоматизованої системи керування повітряним рухом (на суму понад 3 млн Євро) та системи мовного зв’язку (на суму понад 1 млн Євро) для Одеського центру управління повітряного руху. Однак досі це обладнання знаходиться на складі підприємства.

Ще один факт, пов'язаний з безпекою польотів у цьому регіоні,  це зволікання із встановленням моноімпульсного вторинного радіолокатора (на суму майже 2 млн Євро) в районі м. Скадовськ.

Загалом, 23 аудити Рахункової палати щодо питань ефективності використання трансфертів з державного бюджету до місцевих бюджетів, проведені протягом 20182021 років, виявили системні проблеми при використанні бюджетних коштів під час реалізації регіональних проєктів.

Зокрема йдеться про порушення та недоліки у сфері публічних закупівель за рахунок коштів бюджету, а також при плануванні та використанні бюджетних коштів.

Серед основних причин вчинення порушень – недостатньо ефективна система внутрішнього контролю в бюджетних установах та неналежна координація між головним розпорядником бюджетних коштів та розпорядниками нижчого рівня.