Валерій Пацкан: Наразі немає підстав говорити про загрозу невиконання держбюджету-2021

08.09.2021 09:00

Наразі немає підстав говорити про загрозу невиконання держбюджету на 2021 рік. Про це в ефірі телеканалу «Первый городской» м. Одеса заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

За його словами, до завершення року ще є кілька місяців і ситуацію можна виправити попри те, що наразі є недовиконання плану по низці показників.

«За 7 місяців план доходів загального фонду державного бюджету перевиконано на 25 млрд грн. А у серпні додатково перевиконали ще майже на 3 млрд грн. На жаль, видатки загального фонду за січень-липень проведено менше плану на 53 млрд грн. Це пов’язано, в тому числі і з тим, що Уряд несвоєчасно затверджує порядки використання коштів та з затримкою ухвалює рішення щодо розподілу субвенцій», − зазначив Валерій Пацкан.

Наприклад, наголосив він, на 12,4 млрд грн менше плану видатки за бюджетними програмами МОЗ, зокрема це програми НСЗУ, закупівлі ліків тощо. Також Міноборони не використані в повному обсязі кошти на закупівлю, ремонт і модернізацію озброєння. Крім того, не розпочато перерахування субвенцій за деякими бюджетними програмами.

«Але ці кошти потрібно використовувати, вони закладені в бюджеті держави, в тому числі і для охорони здоров’я, боротьби з коронавірусом», − сказав Валерій Пацкан.

Він зауважив, що кошти за низкою бюджетних програм починають використовувати лише наприкінці року. Як приклад він навів ситуацію з ШВЛ, які почали закуповувати минулого року лише у листопаді.

«Поки тривають тендерні процедури проходить ще час, а кошти залишаються невикористаними. І хто винен в цій ситуації? Якщо, скажімо, МОЗ не використовує якусь певну частину коштів, то винні вони, а якщо Уряд не прийняв рішення, то тоді питання до Уряду»,  наголосив Голова Рахункової палати.

При цьому Валерій Пацкан наголосив на позитивних зрушеннях, зокрема зменшенні загального обсягу боргу на 52 млрд грн.

«Цього року держава погасила вже велику суму боргу. Але чи можемо ми зараз обійтись без зовнішніх запозичень? Ні. У нас є інфляція і тенденція до зниження ВВП. Тож ми маємо робити правильні запозичення, під розумні відсотки, щоб наша держава розвивалась. І щоб за рахунок цих запозичень ми не тільки гасили старі кредити, а й вкладали в розвиток економіки»,  резюмував Голова Рахункової палати.