Завдяки рекомендаціям Рахункової палати суди повернули землі Міноборони, по яких неналежно уклали 7 договорів забудови

01.10.2021 15:08

Завдяки рекомендаціям Рахункової палати суди повернули землі Міноборони, по яких неналежно уклали 7 договорів забудови.

Про це заявив начальник територіального управління Рахункової палати по Львівській, Волинській та Тернопільській областях (у м. Львів) Володимир Піхоцький під час міжнародної конференції в Ужгороді «Посилення фінансової дисципліни місцевих громад. Роль та функції Рахункової палати».

Він зауважив, що фахівці теруправління були долучені до аудиту ефективності використання бюджетних коштів на придбання квартир для військових. «Виявили, що у 2015 році в м. Новий Розділ на Львівщині для них придбали 30 квартир на суму майже 16 млн грн. Але через депресивний статус території, охочих отримати таке житло не було. Закупівля мала ознаки кримінального правопорушення. Неекономні витрати оцінюються  майже в 6,5 млн гривень», − сказав Володимир Піхоцький.

За його словами, військова прокуратура Львівського гарнізону здійснює кримінальне провадження. «Крім того, розпочато кримінальне провадження про укладання без належних правових підстав 7 договорів забудови земельних ділянок у Львові, Мукачеві та Ужгороді. Суди ухвалили низку рішень про повернення земельних ділянок Міноборони»,  зауважив начальник теруправління.

Він підкреслив, що більшість аудитів стосуються тих сфер, ситуація в яких вкрай турбує людей: медицина, освіта, соціальне забезпечення, розвиток інфраструктури, та додав, що результати аудитів не залишаються без належного реагування.

«Не є виключенням і екстрена медицина. Розрахунки наших аудиторів показали, що під час децентралізованої закупівлі автомобілів екстреної допомоги виробники завищили їх вартість при формуванні ціни. В результаті Тернопільська облрада у 2019 році неекономно використала майже 15 млн грн. Однак, за рекомендаціями Рахункової палати Міністерство охорони здоров’я вдосконалило механізм закупівлі автівок, що дозволило згодом зекономити 12,6 млн грн і вже у 2020 році додатково придбати 8 швидких та забезпечити екстреною допомогою 80 тисяч українців»,  зазначив Володимир Піхоцький.

Він також наголосив, що територіальне управління виступає за активізацію співпраці з місцевими органами влади, адже виявлення та запобігання порушенням – це те, що має турбувати не лише аудиторів, а і владу на місцях.

«На засіданнях колегій облдержадміністрацій за минулі 3,5 роки розглядались результати лише трьох контрольних заходів, які проводило територіальне управління Рахункової палати у м. Львів. Тож, нам є над чим спільно працювати. Адже неефективне використання коштів гальмує реалізацію реформ, та не сприяє економічному розвитку регіонів. Тому всі сторони мають бути зацікавлені, щоб кожна гривня з бюджету йшла на чітко визначені цілі, а управління державним майном було ефективним. А виконання рекомендацій Рахункової палати дозволить звести до мінімуму кількість допущених помилок та запобігти прийняттю неефективних управлінських рішень»,  вважає Володимир Піхоцький.