Валерій Пацкан: За три квартали року загальний фонд держбюджету недоотримав 83,8 млрд гривень

12.10.2021 10:30

Обсяг невиконання плану надходжень загального фонду державного бюджету з початку року зростає. За січеньвересень загальний фонд недоотримав 83,8 млрд грн (6,8%) від плану. Про це повідомив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан під час розгляду на засіданні інституції Висновків про результати аналізу виконання Державного бюджету України за підсумками трьох кварталів 2021 року в частині надходжень загального фонду.

Він зазначив, що більше плану на три квартали отримали доходів і коштів від повернення кредитів.

“План доходів загального фонду на січень–вересень перевиконаний на 28,6 млрд грн (3,8%). Зокрема, рентної плати за користування надрами загальнодержавного значення – на 11 млрд грн (42,8%); ПДВ із вироблених в України товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування – на 10 млрд грн (9,6%); ПДВ із ввезених на митну територію України товарів – на 6 млрд грн (2,5%). Кредитів повернули на 562 млн грн (10,8%) більше плану”,  розповів Валерій Пацкан.

Для порівняння, у січні–вересні 2020 року невиконання доходів загального фонду  10 млрд грн (1,5 %).

Водночас, підкреслив Голова Рахункової палати, менші плану надходження від державних запозичень і приватизації держмайна.

“Від запозичень надійшло на 103 млрд грн (22%) менше плану. Зокрема від розміщення ОВДП недоотримали 54,5 млрд грн (17,2%) від плану. Зовнішні запозичення на 48,8 млрд грн, або (33%) менше плану, і це включаючи зарахування до загального фонду держбюджету частини надходжень від МВФ унаслідок розподілу спеціальних прав запозичення в сумі 1 млрд СПЗ, що еквівалентно 37,9 млрд гривень”,  зауважив Валерій Пацкан.

Він також додав, що від приватизації державного майна надійшло лише 1,8 млрд грн, що менше плану на 9,6 млрд грн (84,3%).

“У результаті, надходження загального фонду менші плану на 83,8 млрд грн (6,8 %),  зазначив Голова Рахункової палати. – Мушу констатувати, що сума невиконання плану надходжень загального фонду держбюджету у січні – вересні зросла, порівняно з першим півріччям (63 млрд гривень)”.

Висновки підготовлені на основі оперативної інформації про виконання загального фонду Державного бюджету України станом на 1 жовтня 2021 року, отриманої на запит Рахункової палати від Державної казначейської служби України.