Валерій Пацкан: У 2022 році Рахункова палата перевірить Нацполіцію, Нацгвардію, «Охматдит», Мінцифри та НАБУ. Загалом планується провести понад 70 аудитів

25.11.2021 09:40

У 2022 році Рахункова палата проведе понад 70 аудитів у сферах охорони здоров’я, інфраструктури, безпеки та обороноздатності, освіти тощо. Зокрема, аудитори перевірять, Нацполіцію, Міноборони, Нацгвардію, Мінцифри, НАБУ, НАНУ, «Охматдит» та інші важливі об’єкти й інституції. Про це повідомив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

«Традиційно не залишимо поза увагою безпекову та оборонну сфери. Так, відповідно до затвердженого Плану роботи Рахункової палати на 2022 рік, аудитори перевірять ефективність використання бюджетних коштів Національним антикорупційним бюро України, Нацполіцією та Нацгвардією, а також коштів, виділених Міноборони на будівництво житла військовослужбовцям, на розвиток авіаційної техніки та озброєння», - зазначив Валерій Пацкан.

Він зауважив, що запланована низка аудитів і в економічній сфері, зокрема щодо надходжень акцизного податку з транспортних засобів та пального, щодо своєчасності стягнення штрафів і пені податковими органами, а також щодо повноти нарахувань і контролю за сплатою збору за видачу спецдозволів на користування надрами. Не залишаться поза увагою аудиторів і кошти, виділені на розвиток і утримання доріг.

«Одним з пріоритетних питань для держави залишається енергетична безпека, тож окрему увагу ми приділимо питанню реструктуризації вугільної галузі та ефективності використання бюджетних коштів на це», - підкреслив Голова Рахункової палати.

Наступного року аудитори Рахункової палати перевірять, чи ефективно управляє державною власністю Національна академія наук України і як використовуються кошти, що виділяються «Охматдиту», а також на підготовку національних збірних для участі в Паралімпійських і Дефлімпійських іграх.

Крім того, аудитори з’ясують, як Мінцифри використало державні гроші на електронне урядування.

«Жоден напрямок, важливий для життєдіяльності країни, не залишиться поза увагою Рахункової палати. Наші аудитори ретельно перевірять використання кожної гривні платників податків і нададуть свої рекомендації. Незважаючи на непросту ситуацію в час пандемії, ми і надалі залишаємось на сторожі державних грошей задля добробуту кожного українця», - наголосив Валерій Пацкан.