Валерій Пацкан: За пропозиціями Рахункової палати доходи державного бюджету-2022 збільшені на понад 22 млрд грн

03.12.2021 11:00

При ухваленні в цілому державного бюджету на 2022 рік враховані пропозиції про збільшення дохідної частини на 22,4 млрд грн. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

«За пропозиціями Рахункової палати доходи державного бюджету-2022 збільшені на понад 22 млрд грн. І це приклад конструктивної співпраці Рахункової палати, Уряду та Верховної Ради», - зауважив він.

Валерій Пацкан нагадав, що до законопроєкту, поданому на розгляд в першому читанні, фахівці Рахункової палати  запропонували додаткові резерви загалом на 32,7 млрд грн за чотирма джерелами доходів.

Зокрема, йдеться про надходження податку на прибуток підприємств; акциз із ввезених на митну територію України тютюну та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах; ренту за користування надрами для видобування природного газу; власні надходження бюджетних установ. 

«Низка наших пропозицій врахована повністю, деякі – частково. Позитивно, що в 2022 рік ми ввійдемо з чітким розумінням, куди рухаємося. Хоча, безумовно, багато в чому виконання показників держбюджету залежатиме від ситуації на світових ринках та карантинних обмежень через поширення COVID-19», - додав Голова Рахункової палати.