Валерій Пацкан: Цього року ми розпочинаємо фінансові аудити за міжнародними стандартами

09.01.2019 15:00

У 2019 році Рахункова палата розпочне проведення фінансових аудитів за міжнародними стандартами. Це дозволить нам користуватися підтвердженими показниками при здійсненні аудитів ефективності, а об'єктам контролю – мобілізувати фінансову дисципліну та управління коштами. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

Він відзначив, що експерти Національного аудиторського офісу Великої Британії у співпраці з фахівцями Рахункової палати завершили розробку Методичного посібника з питань фінансового аудиту. Цей робочий документ аудитора був розроблений за міжнародними стандартами вищих органів фінансового контролю і водночас враховує українське законодавство. Він розглянутий на засіданні Рахункової палати та рекомендований до випробування під час проведення пілотних фінансових аудитів у 2019 році.

«Сьогодні Рахункова палата переважно проводить аудити ефективності. Але в багатьох країнах саме фінансові аудити становлять левову частку роботи вищих органів фінансового контролю. Це дозволяє аудиторам користуватися підтвердженими показниками при здійсненні аудитів ефективності, а об'єктам контролю – мобілізувати фінансову дисципліну та управління коштами. Вже цього року наші аудитори розпочнуть фінансові аудити за міжнародними стандартами. І кожного року ми будемо збільшувати кількість об'єктів, охоплених фінансовими аудитами. 25 установ у 2024 році – це амбітна ціль, яку ми собі ставимо», – підкреслив Валерій Пацкан.

Крім того, додав Голова Рахункової палати, фінансові аудити важливі, бо допомагають об'єктам аудиту удосконалити їх внутрішній контроль та процедури, сприяють попередженню помилок, випадкам шахрайства та недотримання вимог чинного законодавства.

Так, протягом 150 років щорічно всі державні органи Великої Британії готують фінансову звітність, яка перевіряється НАО Великої Британії. Щорічно НАО підтверджує фінансову звітність близько 370 установ. Протягом 2017–2018 років НАО Великої Британії витратив 54 млн фунтів стерлінгів на здійснення фінансових аудитів та 13 млн фунтів стерлінгів на проведення аудитів ефективності.