Валерій Пацкан: Вищі органи аудиту Європи припиняють будь-яку співпрацю з Росією і Білоруссю

04.03.2022 15:46

Керівна рада EUROSAI призупиняє будь-яку співпрацю з вищим органами аудиту росії і білорусі та будь-якими державними установами цих країн. Про це повідомив Голова Рахункової палати  Валерій Пацкан.

Він розповів, що на екстренному засіданні Керівна рада EUROSAI - організації, що об'єднує 51 вищий орган аудиту (50 європейських ВОА і Європейський суд аудиторів), -  вирішила призупинити будь-яку співпрацю з Рахунковою палатою рф та Комітетом державного контролю білорусі та будь-якими державними установами цих країн.

"Я вітаю рішення Керівної ради EUROSAI. Зараз нам важливо бачити принципову і жорстку позицію аудиторських офісів по всьому світу щодо країни-вбивці. Ми будемо боротися за ізоляцію кривавого агресора росії від усього цивілізованого світу!" - зазначив Валерій Пацкан.

Керівна рада EUROSAI також закликала INTOSAI розглянути питання щодо припинення повноважень Рахункової палати  рф як Президента INTOSAI та закликати Федеративну Рахункову палату Австрії в якості Генерального секретаріату INTOSAI взяти на себе роль і обов’язки, що випливають із Президентства INTOSAI, допоки повноваження Президентства INTOSAI не буде передано Аудиторському суду Федеративної Республіки Бразилія на XXIV Конгресі INTOSAI (INCOSAI) в м. Бразиліа.

Крім того, Керівна рада EUROSAI також засудила усі акти насильства проти населення України з боку російських військових, і засвідчила, що поточна російська агресія проти України продовжує становити загрозу цінностям та принципам EUROSAI. Організація також висловила підтримку українському народу та ВОА України і закликала усіх членів EUROSAI надати Рахунковій палаті України максимальну допомогу.   

"Керівна рада EUROSAI категорично та однозначно засуджує агресію Росії проти України – незалежної та суверенної європейської держави. Ми думками та серцем з народом України. Керівна рада EUROSAI підтримує народ України", - йдеться у рішенні.