Рахункова палата росії не головуватиме в Міжнародній організації вищих органів аудиту INTOSAI

05.03.2022 10:00

За ініціативи Голови Рахункової палати Валерія Пацкана Рахункова палата росії віднині не головуватиме в Міжнародній організації вищих органів аудиту INTOSAI. 

Всіма справами організації, до складу якої входять 196 повноправних членів, керуватимуть Генеральний секретаріат та Віце-президент INTOSAI. Це відбуватиметься до набуття повноважень Президента INTOSAI вищого органу аудиту Бразилії у листопаді 2022 року.

Про це Голова Рахункової палати Валерій Пацкан повідомив на своїй сторінці у Facebook. 

Генеральний Секретар INTOSAI, Президент Рахункової палати Австрії Маргіт Кракер надіслала відповідного листа членам Керівної Ради INTOSAI. 

Маргіт Кракер стурбована війною в Україні та наполягає на важливості гуманітарної згуртованості спільноти INTOSAI. Тим більше, що організація віддана цілям сталого розвитку ООН, одна з яких передбачає досягнення миру і справедливості.

«Зважаючи на моє звернення до INTOSAI та Керівної ради EUROSAI, яка підтримала Україну щодо необхідності припинення головування росії, Генсек INTOSAI провела консультації з Керівною Радою щодо цього питання та війни в Україні. Виявилося, що голова Рахункової палати росії поінформував Керівну Раду про неможливість виконання належним чином своїх повноважень через «серйозний тиск».

Одне можу сказати очільнику Рахункової палати росії - це цинізм. І ви також несете відповідальність за знищення українських міст та мирних мешканців нашої держави! Дякую колегам з EUROSAI та INTOSAI!!!», - наголосив Валерій Пацкан.