Валерій Пацкан: росії не місце в поважній міжнародній організації вищих органів аудиту INTOSAI

22.09.2022 15:12

Рахункова палата ініціює виключення счетной палати росії з Міжнародної організації вищих органів аудиту INTOSAI, яка об’єднує 196 повноправних членів.

Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан під час виступу на засіданні Керівної ради EUROSAI в Лісабоні.

Він наголосив, що війна, яку розпочала росія в Україні, − головна катастрофа, і ніхто не може напевне сказати, скільки ще вона триватиме і скільки ще буде руйнувань та жертв. За словами Валерія Пацкана, ніхто не має права залякувати та шантажувати світ зброєю, в тому числі ядерною. «Сьогодні ні у кого не виникає сумнівів, що росія  країна-терорист, а терористам не місце в поважних впливових міжнародних організаціях. Тому прошу спільноту вищих органів аудиту Європи підтримати ініціативу Рахункової палати щодо виключення счетной палати росії  з INTOSAI»,  підкреслив він.

Валерій Пацкан переконаний, що це питання має стати одним із головних на Конгресі INTOSAI, який відбудеться в листопаді в Бразилії. Він також запропонував колегам з вищих органів аудиту різних країн бойкотувати всі заходи за участі делегації російської федерації. «Ми маємо бути єдині у протистоянні агресору. І всі разом повинні докладати максимум зусиль, щоб це безумство зупинити і покарати агресора»,  додав Голова Рахункової палати.

 

Довідково: На початку березня 2022 року, одразу після повномасштабного вторгнення росії, за ініціативи Голови Рахункової палати Валерія Пацкана було ухвалене рішення, що вищий орган аудиту росії не головуватиме в INTOSAI. Всіма справами організації, до складу якої входять 196 повноправних членів, наразі керують Генеральний секретаріат та Віцепрезидент INTOSAI. Це триватиме до набуття повноважень Президента INTOSAI вищого органу аудиту Бразилії у листопаді 2022 року.