Валерій Пацкан: Рахункова палата провела фінансовий аудит позики від Світового банку

20.12.2022 10:55

Рахункова палата здійснила фінансовий аудит позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку в розмірі 437,1 млн євро (14,3 млрд гривень).

Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан, представляючи на засіданні інституції Звіт про результати фінансового аудиту проєкту «Додаткова позика для Другої позики на політику розвитку у сфері економічного відновлення», що підтримується позикою Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

“Проєкт є системним, спрямованим на підтримку проведення реформ в Україні. Зараз метою реалізації цього проєкту є допомога нашому уряду покрити непередбачуваний фінансовий розрив державного бюджету, викликаний російською військовою агресією, - підкреслив Валерій Пацкан. - Ефективна реалізація проєкту відповідно до вимог МБРР, своєчасний, точний і об’єктивний облік отриманих коштів і звітування про його результати має неоціненне значення для подальшої підтримки України її міжнародними партнерами”.

Він також зазначив, що проєкт реалізували впродовж березня-червня 2022 року. Отримані кошти зараховані на єдиний казначейський рахунок для проведення видатків загального фонду держбюджету.

За результатами проведеного аудиту сформована думка (позитивний висновок) щодо фінансової звітності, складеної Мінфіном для МБРР за коштами позики.

“Ми підтвердили, що фінансова звітність достовірно відображає в усіх суттєвих аспектах надходження коштів проєкту відповідно до вимог Міжнародного банку реконструкції та розвитку, і надали декілька рекомендацій”, - резюмував Валерій Пацкан.