Валерій Пацкан: У 2018 році ми перевірили 598 об'єктів і встановили порушень на близько 17 млрд грн

28.05.2019 17:51

За 2018 рік аудитори Рахункової палати встановили порушень на загальну суму близько 17 млрд грн. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан, презентуючи Звіт Рахункової палати за 2018 рік у Комітеті Верховної Ради з питань бюджету.

«За минулий рік ми перевірили 598 об'єктів. Аудитами було охоплено майже 305 млрд грн. Ми підготували і затвердили 91 звіт. Нашими аудиторами встановлено порушень на загальну суму близько 17 млрд грн. Це порушення бюджетного та іншого законодавства, неефективне управління та використання бюджетних коштів, майна, коштів міжнародних організацій, недоліки при адмініструванні дохідної частини бюджету, – зазначив Валерій Пацкан. – У середньому кожен аудитор Рахункової палати за минулий рік перевірив 1 млрд 73 млн бюджетних коштів і виявив порушень і недоліків на суму 60 млн грн».

Він відзначив, що Рахункова палата також вказує на причини неефективного використання коштів державного бюджету та шляхи їх заощадження.

Протягом 2018 року пропозиції Рахункової палати за результатами аудитів було враховано: Верховною Радою – у 9 законах, 3 законопроектах; Президентом України у 2 указах; Кабінетом Міністрів – у 17 постановах і 13 розпорядженнях.

Валерій Пацкан наголосив, що Рахункова палата проводить аудити, враховуючи насамперед суспільний резонанс і актуальність тем. Пріоритетами для інституції залишаються: охорона здоров'я і освіта, витрати на військових та внутрішньо переміщених осіб, соціальна сфера, екологія, ремонт доріг.

«Чимало наших аудитів викликали резонанс в суспільстві. Наприклад, за результатами аудиту ефективності адміністрування надходжень до держбюджету від реалізації пального аудиторами Рахункової палати було виявлено, що за 2 роки обсяг "тіньового ринку" бензину та дизпалива міг становити до 4,6 млн тонн, а державний бюджет недоотримав акцизного податку на суму 25 млрд грн. – наголосив Голова Рахункової палати. – Ми надали конкретні рекомендації ДФС, як покращити їхню роботу з адміністрування цього акцизу. Результат – вже внесено відповідні зміни до Податкового кодексу, які наберуть чинності з 1 липня 2019 року, а з 1 жовтня цього року буде посилено відповідальність за порушення порядку справляння акцизу на пальне».


 Звіт Рахункової палати містить основні результати контрольних заходів, здійснених у 2018 році, інформацію про виявлені порушення, реагування об'єктів контролю на пропозиції і рекомендації установи, інформацію про участь у бюджетному процесі. Документ підготовлений у новому зручному форматі, а на флешці у додатку є текст повної версії звіту в електронному вигляді.