Профільний підкомітет Верховної Ради розглянув Звіт Рахункової палати за 2023 рік

21.05.2024 14:21

Підкомітет Верховної ради з питань державного фінансового контролю та діяльності Рахункової палати 21 травня розглянув та взяв до відома Звіт Рахункової палати за 2023 рік.

Представляючи документ перед членами підкомітету ВРУ, Голова Рахункової палати Ольга Піщанська наголосила, що хоча минулий рік і був складним для інституції, однак завдяки злагодженій роботі колективу та підтримці закордонних партнерів, Рахункова палата продовжувала ефективно виконувати функції вищого органу аудиту України.  

 

«Минулоріч також було закладено фундамент для реформаторських кроків, які інституція втілює уже в 2024 році. Мова йде, зокрема, про напрацювання низки документів та проектів документів, спрямованих на вдосконалення, систематизацію та впорядкування внутрішніх процесів у Рахунковій палаті, посилення її відкритості», – підкреслила Ольга Піщанська.

Також Голова Рахункової палати довела до відома нардепів ключові показники роботи інституції у минулому році:

- обсяг перевірених та проаналізованих у 2023 році під час контрольних заходів коштів становив понад 771 млрд грн;

- загальна сума виявлених порушень і недоліків під час управління публічними фінансами становить майже 60,8 млрд гривень;

- з рекомендацій, наданих Рахунковою палатою у 2022-2023 роках, до кінця 2023 року були повністю виконані або перебувають у процесі виконання 64,4 відсотка;

- за результатами контрольних заходів було розпочато 9 досудових розслідувань.

Підкомітет узяв Звіт Рахункової палати за 2023 рік до відома, а також надав інституції власні рекомендації за результатами його розгляду. Найближчим часом Звіт розглядатиме Комітет Верховної Ради з питань бюджету.