Розпочався аудит діяльності Державної міграційної служби

13.06.2024 09:25

Рахункова палата розпочала аудит ефективності використання коштів Державною міграційною службою на керівництво, управління та забезпечення виконання завдань та функцій у сфері міграції, громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб.  

Контрольний захід буде комбінованим: аудит ефективності міститиме елементи аудиту відповідності. Контрольний захід в частині аудиту відповідності передбачає аналіз усіх аспектів функціонування системи органів управління Державної міграційної служби з наданням оцінки відповідності основних процесів та прийнятих управлінських рішень встановленим нормам і правилам.

В межах контрольного заходу аудитори Рахункової палати досліджуватимуть концептуальні й стратегічні засади:

– розвитку сфери міграції, громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб;

– ефективності та результативності процесів здійснення керівництва та управління у цій сфері;

– законності та економності витрачання бюджетних коштів службою.

Особливу увагу аудитори зосередять на викликах, що виникли внаслідок широкомасштабної збройної агресії росії проти України. Зокрема досліджуватиметься питання здатності системи ефективно реагувати на ризики.

За результатами аудиту фахівці Рахункової палати мають намір визначити шляхи удосконалення існуючих процесів в ДМС. Що є важливим для безперешкодної реалізації прав, свобод і законних інтересів громадян України та інших осіб.