Рахункова палата і Консультативна місія ЄС розпочали професійний діалог

07.02.2019 15:00

Відбулася зустріч представників Рахункової палати з експертами Компонента зі стратегічного реформування сектору цивільної безпеки Консультативної місії ЄС в Україні (КМЄС), приводом до якої став звіт Рахункової палати про реформування системи державного управління в розрізі досягнення цілей і ефективного використання бюджетних коштів, включно з коштами, які надавалися Європейським Союзом. КМЄС, яка була ініціатором цієї зустрічі, зацікавлена в плідній співпраці з Рахунковою палатою та обміні інформацією для надання стратегічних консультацій.

Місія надає підтримку державним органам України у послідовному реформуванні цивільної безпеки шляхом надання стратегічних консультацій і практичної підтримки заходів з реформування згідно зі стандартами ЄС та міжнародними принципами належного врядування та дотримання прав людини, зокрема охоплює діяльність установ, що відповідають за охорону правопорядку та верховенство права: Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство юстиції України, Національна поліція України, Генеральна прокуратура України, Служба безпеки України, Державна прикордонна служба України, Державна фіскальна служба України, антикорупційні органи.

Під час зустрічі Заступник Голови Рахункової палати Андрій Майснер відзначив, що досліджувана в рамках аудиту реформа державного управління є базовою для належного проведення усіх національних реформ. Її мета – суттєво покращити систему публічного адміністрування в Україні, сприяти обґрунтованому плануванню видатків держбюджету на забезпечення діяльності органів держуправління; результативному, економному та цільовому використанню державних коштів на утримання управлінського апарату, а також на заходи з реформування системи органів державного управління, здійснення відповідних адміністративних та інституційних реформ. «Рахункова палата вимірює ефективність витрачених бюджетних коштів. Упевнений, що співпраця Рахункової палати та Консультативної місії ЄС в Україні буде обопільно корисною для надання стратегічних рекомендацій зі створення ефективної влади в Україні, зокрема і в правоохоронній системі, в інтересах суспільства», – відзначив Андрій Майснер.

Під час зустрічі досягнуто домовленостей щодо можливих напрямів подальшого співробітництва у координації з Представництвом ЄС в Україні і проектом EU4PAR.