Кращі практики у проведенні аудитів місцевих бюджетів, а також можливі напрями співпраці між Державним аудиторським офісом Республіки Хорватія та Рахунковою палатою обговорили 1 липня під час онлайн-зустрічі представники двох інституцій.
У обговоренні взяли участь Голова Рахункової палати Ольга Піщанська, заступник Голови Сергій Ключка та представники департаментів. Від ВОА Хорватії – заступниця Генерального аудитора Державного аудиторського офісу Республіки Хорватія Неділька Роґошич та помічники Генерального аудитора.
Для ВОА України обмін досвідом, знаннями і практиками з хорватськими колегами є важливим, зважаючи на те, що обидві інституції мають досвід роботи в умовах війни, підкреслила Ольга Піщанська: «Наразі ми розпочали підготовчі заходи щодо реалізації нашої нової функції – проведення аудитів місцевих бюджетів. Ваша консультаційна підтримка та сприяння у цьому напрямку може бути надзвичайно цінною. В умовах повномасштабної російської агресії проти України наша співпраця набуває особливого змісту та глибини».
Представники хорватської сторони висловили розуміння та підтримку українським колегам, зазначивши, що ВОА Республіки Хорватія має за честь сприяти посиленню інституційної спроможності Рахункової палати.
Особливу увагу учасники зустрічі приділили сфері місцевих бюджетів. Зокрема, хорватські колеги розповіли про структуру та підходи до проведення контрольних заходів їхнім ВОА. Серед найбільш актуальних сфер виокремили, зокрема, управління нерухомістю та управління сільськогосподарськими землями.
В межах зустрічі сторони обговорили специфіку функціонування інституцій та аудиторської роботи, підходи до відбору тем аудитів, застосування ризик-орієнтованого планування, специфіку проведення аудитів використання коштів, отриманих в межах програм ЄС, а також окремі види аудитів, що проводить ВОА Республіки Хорватія: адаптивні аудити та аудити в реальному часі.
Наприкінці зустрічі Голова Рахункової палати Ольга Піщанська подякувала хорватським колегам за конструктивний діалог. Вона запропонувала розглянути можливість проведення спільних аудитів у сферах взаємного інтересу. Учасники домовилися підтримувати подальший робочий контакт і продовжувати обмін досвідом.