Інвестовано у посилення охорони державного кордону, запроваджено відокремлений облік активів на окупованих територіях та в зоні бойових дій, впорядковано облік земельних ділянок. Ці та інші зміни відбулися на виконання рекомендацій Рахункової палати, наданих за результатами 4 аудитів у сфері правоохоронної та антикорупційної діяльності. Відповідний Звіт затвердили на засіданні Рахункової палати, 8 липня. Відповідальна за аудит член Рахункової палати Єлизавета Пушко-Цибуляк.
Аудитом було досліджено виконання 95-ти рекомендацій, наданих за результатами проведених у 2024 році заходів контролю. Критеріями дослідження були повнота, своєчасність та результативність виконання об’єктами контролю – правоохоронними та антикорупційними органами - рекомендацій Рахункової палати.
В цілому фінансовий ефект від впровадження об’єктами контролю рекомендацій Рахункової палати сягнув понад 400 млн гривень, зокрема:
- проведено процедури закупівель, підписано необхідні контракти в межах інвестиційного проєкту, спрямованого на зміцнення державного кордону України на суму 117,5 млн гривень;
- запроваджено відокремлений облік активів на тимчасово окупованих територіях та в зонах бойових дій на 166,1 млн грн;
- впорядковано облік 40 земельних ділянок вартістю 26,3 млн гривень.
«Ефективність управлінських рішень має оцінюватись з точки зору їх впливу на покращення роботи державних інституцій та надання якісних послуг населенню. Окремо хочу відзначити високий рівень відповідального відношення до виконання наданих рекомендацій та взаємодії з Рахунковою палатою НАЗК, НАБУ, Офісу Генпрокурора та органів системи МВС», - зазначила Єлизавета Пушко-Цибуляк.
Серед іншого на виконання рекомендацій Рахункової палати було розроблено законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про політичні партії в Україні», проєкт Указу Президента України, які знаходяться на фінальному етапі прийняття. Також розроблено та прийнято низку підзаконних актів (6 постанов Кабінету Міністрів України та більше 40 інших документів органів влади), їх реалізація дала змогу:
- удосконалити порядок отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю;
- врегулювати питання моніторингу та прогнозування надзвичайних ситуацій;
- поліпшити умови життєзабезпечення постраждалих та матеріально-технічного забезпечення рятувальників;
- унормувати порядок діяльності відповідних підрозділів у надзвичайних ситуаціях;
- поліпшити умови здобуття освіти працівниками та службовцями органів системи МВС та психологічного забезпечення службовців Нацгвардії.
Водночас затримки у реалізації окремих рекомендацій пов’язані з тривалою процедурою погодження нормативно-правових актів, зволіканням з ухваленням управлінських рішень та недостатньою координацією з боку Уряду. При цьому окремі рекомендації уже потребують перегляду, а 8 з них – втратили актуальність через зміни законодавства або організаційні обставини.
Звіт та рішення Рахункової палати будуть надіслані Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України, а також опубліковані на офіційному сайті інституції