Вищі органи аудиту низки країн зацікавлені у проведенні спільних міжнародних аудитів у сфері природно-техногенної безпеки

27.06.2019 11:32

Вищі органи аудиту низки країн зацікавлені у проведенні спільних міжнародних аудитів у сфері природно-техногенної безпеки. Про це заявив член Рахункової палати Віктор Богун, представляючи на засіданні Рахункової палати результати проведення П'ятого засідання Робочої групи EUROSAI з аудиту коштів, виділених на попередження та ліквідацію наслідків катастроф, що відбулося наприкінці квітня у Тирані (Республіка Албанія) під головуванням Рахункової палати України. Участь у засіданні взяли незалежні експерти з України та Болгарії, представники Вищих органів аудиту (ВОА) 12-ти країн (Албанії, Білорусі, Болгарії, Грузії, Казахстану, Молдови, Польщі, Румунії, Сербії, Словаччини, Туреччини, України) та Європейського суду аудиторів, а також Міністерства оборони Албанії.

ВОА переконані, що питання природно-техногенної безпеки є актуальними для кожної країни і потребують більшої уваги державних структур. Вкрай важливо також налагодити процес належного поводження з відходами, особливо з небезпечними.

З огляду на викладене ВОА зацікавлена в проведенні міжнародних координованих аудитів у сфері поводження з небезпечними відходами. Взяти участь у таких аудитах погодилися представники Молдови, Білорусії та Польщі. Вищі органи аудиту Грузії та Туреччини висловили побажання співпрацювати з питань попередження та ліквідації наслідків повеней.

Проведення міжнародних координованих аудитів щодо ризиків виникнення катастроф сприятиме більш ефективному функціонуванню системи цивільного захисту населення, координації зусиль європейських ВОА для найширшого інформування про катастрофи, а також виробленню ефективних інструментів для їх попередження і ліквідації.

Засідання забезпечило реалізацію стратегічної цілі Робочої групи до 2020 року, зокрема щодо обміну знаннями з питань проведення аудитів у сфері попередження та ліквідації катастроф. Учасники засідання ознайомилися з кращою практикою проведення аудитів, долучилися до розробки методологій та рекомендацій у сфері попередження та ліквідації катастроф з метою вироблення єдиних підходів та об'єднання зусиль європейського співтовариства в запобіганні катастроф та мінімізації збитків.

У межах засідання також проведено семінар, який дав можливість установити міжінституціональні зв'язки з координаторами програм ФАО (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО – англійською: Food and Agriculture Organization, FAO) (Україна) з метою запобігання несанкціонованому обігу пестицидів, що загрожують населенню та довкіллю.

Зважаючи на значну зацікавленість в проведенні спільних заходів (координованих аудитів, семінарів, тренінгів) з питань, які вже досліджуються, а також вивчатимуться згодом, учасники засідання висловилися за продовження мандата Робочої групи на наступний період під головуванням Рахункової палати України. Наступне засідання Робочої групи відбудеться в 2020 році.

 

Довідково:

Робочу групу створено в 2014 році згідно з резолюцією IX Конгресу EUROSAI, мандат якої продовжено до 2020 року. Протягом усього періоду групу очолює Рахункова палата України.