Валерій Пацкан на зустрічі керівників ВОА в Нью-Йорку: Рахункова палата проведе аудит щодо профілактики і лікування туберкульозу

23.07.2019 09:10

У рамках реалізації Цілей сталого розвитку Рахункова палата проведе координований аудит у сфері охорони здоров’я, зокрема щодо профілактики і лікування туберкульозу. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан за підсумками зустрічі керівників Вищих органів аудиту на тему «ВОА змінюють світ на краще: проведення аудиту реалізації Цілей сталого розвитку» в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку. У зустрічі взяли участь 150 представників ВОА зі 100 країн світу.

«Рахункова палата України не стоїть осторонь глобальних питань і активно долучається до реалізації Цілей сталого розвитку. Напередодні візиту до Нью-Йорку на зустрічі у Тбілісі ми спільно з вищими аудиторськими органами Азербайджану, Білорусі та Грузії домовились про проведення координованого аудиту щодо профілактики і лікування туберкульозу. Ця проблема є актуальна для багатьох країн світу, в тому числі і України. За даними ООН, Україна входить до числа країн з високим рівнем ризику. Хоча наразі зберігається тенденція до зниження захворюваності на нові випадки, щороку ця хвороба забирає життя 4 тисяч українців. Покласти край епідемії туберкульозу до 2030 року – одне з завдань Цілей сталого розвитку. І Україна також відповідальна за його виконання»,  підкреслив Валерій Пацкан.

Він зауважив, що підписання спільного положення про проведення паралельного аудиту планується у жовтні в Києві.

Голова Рахункової палати зауважив, що сприяння моніторингу й перевірці виконання Цілей сталого розвитку має бути одним з головних пріоритетів діяльності вищих органів аудиту відповідно до Стратегічного плану INTOSAI на 2017–2022 роки.

«Для вищих органів аудиту основа такої діяльності  проведення аудитів щодо питань ефективності виконання загальнодержавних програм. Наприклад, у 2018 році Рахункова палата, зокрема, перевіряла: реалізацію Стратегії подолання бідності  ця тема чітко співвідноситься з Ціллю 1 «Подолання бідності»; використання й охорону державних земель сільськогосподарського призначення – цілком відповідає Цілі 2 «Подолання голоду, розвиток сільського господарства»; реформування регіональних систем охорони здоров’я – це Ціль 3 «Міцне здоров’я і благополуччя»; охорону й раціональне використання водних ресурсів – Ціль 6 «Чиста вода та належні санітарні умови»,  зазначив Валерій Пацкан.

Він підкреслив, що аудити окремих державних програм, надання чітких, конкретних рекомендацій та моніторинг їх реалізації сприяють поліпшенню стану виконання окремих Цілей сталого розвитку.

Водночас, відзначив голова Рахункової палати, на часі здійснення аудиту діяльності уряду в цілому щодо його готовності реалізовувати Цілі сталого розвитку на національному рівні. «Такі аудити вже проведені й проводяться багатьма ВОА. Усвідомлюючи актуальність таких аудитів, було б доцільно в План роботи Рахункової палати на 2020 рік включити аудит прогресу Уряду України на шляху досягнення Цілей сталого розвитку»,  зазначив Валерій Пацкан.

 

Для довідки:

Цілі сталого розвитку – ключові напрями розвитку країн, що були ухвалені на Саміті ООН зі сталого розвитку на період від 2015 до 2030 року і нараховують 17 Глобальних цілей, яким відповідають 169 завдань. Вищі органи аудиту (ВОА) відіграють важливу роль в реалізації Цілей сталого розвитку.

Зустріч керівників Вищих органів аудиту (ВОА) на тему: «ВОА змінюють світ на краще: проведення аудиту реалізації Цілей сталого розвитку», що проходить з 22 по 23 липня в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку, організована Департаментом із соціальних та економічних питань ООН (UN DESA) спільно з Ініціативою розвитку INTOSAI (IDI).