Валерій Пацкан: Вищий орган аудиту США допоможе українським аудиторам підвищувати кваліфікацію та поділиться досвідом проведення IT-аудитів

25.07.2019 16:47

Вищий орган аудиту США − Офіс урядової підзвітності (GAO) надасть підтримку Рахунковій палаті у підвищенні кваліфікації українських аудиторів та поділиться досвідом проведення IT-аудитів. Відповідна домовленість була досягнута під час зустрічі Голови Рахункової палати Валерія Пацкана у Вашингтоні з Генеральним контролером Офісу урядової підзвітності (GAO) CША Юджином Додаро. 

Сторони обговорили питання створення навчального центру Рахункової палати для постійних тренінгів і підвищення кваліфікації аудиторів. «Жодна структура не може ефективно працювати без кваліфікованих працівників. Ми прагнемо, щоб наші аудитори були завжди компетентними і належним чином та оперативно реагували на ризики і загрози, які виникають. Тому, ми плануємо створити навчальний центр для постійних тренінгів і підвищення кваліфікації працівників Рахункової палати», − сказав Валерій Пацкан. Офіс урядової підзвітності готовий надавати своїх фахівців для проведення тренінгів. Крім того, досягнута домовленість, що українські аудитори вже найближчим часом пройдуть стажування в Офісі урядової підзвітності в США.

Вищий орган аудиту США також поділиться досвідом у запровадженні IT-аудитів. 

Під час зустрічі сторони також обговорили питання розробки Стратегії розвитку Рахункової палати на найближчі 5 років. GAO готовий надати практичні рекомендації з напрацювання положень Стратегії.

Під час зустрічі Офіс урядової підзвітності (GAO) також порушив питання функціонування новостворених антикорупційних органів в Україні, оскільки в США ця система є однією з найефективніших. Голова Рахункової палати Валерій Пацкан поінформував, що цього року Рахункова палата проведе аудити в НАБУ та НАЗК. Зі свого боку Офіс урядової підзвітності (GAO) запропонував надати Рахунковій палаті експертну підтримку у проведенні відповідних аудитів. «Ми всі маємо переконатись, що кошти використовуються ефективно та за цільовим призначенням. Для нас є ключовим, щоб антикорупційна система запрацювала повноцінно», − сказав Валерій Пацкан. 

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан додав, що з 2015 року до 1 липня 2019 року із загального фонду державного бюджету України, за даними Державної казначейської служби, на утримання антикорупційних органів було витрачено майже 4,8 млрд грн. «Щороку фінансування антикорупційних органів зростає. У поточному році на ці цілі передбачається витрати понад 3,4 млрд грн. Виділяються також на це кошти міжнародних донорів, в тому числі з США. Тому логічно, що постає питання наскільки ефективно вони використовуються», − сказав Валерій Пацкан. Він також підкреслив, що ефективна боротьба з корупцією − це одна з постійних вимог міжнародних інституцій.