Валерій Пацкан: За час роботи оновленого складу Рахункової палати за матеріалами її аудитів вже розпочато 90 кримінальних проваджень

03.09.2019 16:39

За час роботи оновленого складу Рахункової палати за матеріалами її аудитів вже розпочато 90 кримінальних проваджень. Про це повідомив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан під час зустрічі в Осло з Генеральним аудитором Королівства Норвегія Пером-Крістіаном Фоссом.

Валерій Пацкан зауважив, що зниження рівня корупції – один з головних викликів, який стоїть нині перед Україною і Рахункова палата відіграє одну з ключових ролей в цьому процесі. Він наголосив, що одна зі складових боротьби з корупцією − запобігання неефективному використанню коштів кожного платника податків. «Одне з важливих завдань, яке я поставив для себе та нашої команди − результативність. Ми не хочемо писати звіти «для галочки». Ми прагнемо, щоб наші рекомендації на 100% враховували органи влади, а винні у розтратах держбюджету понесли відповідальність», − зауважив Валерій Пацкан.

Він наголосив, що майже за 1,5 роки роботи оновленого складу Рахункової палати була поновлена активна співпраця з усіма правоохоронними органами. «За матеріалами наших аудитів вже розпочато понад 90 кримінальних проваджень. І ми чекаємо зворотного зв’язку і належної реакції по інших матеріалах», − сказав Голова Рахункової палати.

Валерій Пацкан також нагадав, що за минулий рік Рахункова палата перевірила 598 об’єктів та встановила порушень на загальну суму близько 17 млрд грн. Це порушення бюджетного та іншого законодавства, неефективне управління та використання бюджетних коштів, майна, коштів міжнародних організацій.

Голова Рахункової палати зауважив, що Норвегія має один з найнижчих рівнів корупції у світі. «Під час зустрічі мій колега Пер-Крістіан Фосс зміг згадати лише два випадки, пов’язані з корупцією в об’єднаних громадах. А отже, і не безпідставно, каже, що корупції у них немає. Запорука такого феномену − довіра громадян до держави та суворий контроль з боку держави за виконанням рішень», − сказав Валерій Пацкан.

Офіс Головного аудитора було створено у 1816 році і він підзвітний парламенту Норвегії. Головні його завдання − управління центральними державними рахунками, контроль рахунків міністерств та урядових агенцій; систематичний аналіз економності, результативності та ефективності систем тощо. І що, не менш важливо Головний офіс аудитора не лише вказує на виявлені недоліки, а й контролює належне виконання рекомендацій.

Валерій Пацкан зауважив, що Рахункова палата працює над запровадженням ефективної процедури постмоніторингу та очікує законодавчі зміни щодо відповідальності за невиконання вимог та рекомендацій Рахункової палати.

Голова Рахункової палати також розповів Генеральному аудитору Королівства Норвегії про інші позитивні зміни, які вдалося зробити майже за 1,5 роки роботи. Сторони обговорили також шляхи підвищення ефективності роботи інституції. Голова Рахункової палати запросив пана Фосса вже найближчим часом відвідати Україну, щоб на власні очі побачити реалізовані зміни.

Голова та члени Рахункової палати, які перебувають у Норвегії з робочим візитом, також відвідали парламент Норвегії.

Навчальну поїздку членів Рахункової палати до Офісу Генерального аудитора Королівства Норвегії підтримав Проект "Ефективне управління державними фінансами ІІІ", що реалізується  Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).