Валерій Пацкан: За 8 місяців поточного року недонадходження загального фонду Держбюджету сягнули понад 46 млрд грн

05.09.2019 16:22

У січні – серпні цього року план надходжень загального фонду державного бюджету не виконано на 46,2  млрд грн, або 4,8 %. А це посилює ризики збільшення державних внутрішніх запозичень та державного боргу. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан, коментуючи виконання Державного бюджету України за 8 місяців поточного року.

«Котрий місяць поспіль ми констатуємо три основні складові недонадходжень. За 8 місяців цього року план доходів не виконаний на 30,8 млрд грн, державних запозичень – на 17,7 млрд грн та приватизації державного майна – на 6,0 млрд грн», - підкреслив Валерій Пацкан.

Голова Рахункової палати зауважив, що причин невиконання плану доходів декілька - завищені при формуванні держбюджету планові показники по окремих податках, курс гривні, темпи зростання імпорту товарів. «Що стосується податків. План доходів не виконано насамперед за рахунок податку на додану вартість з ввезених на митну територію України товарів на 26,2 млрд грн, або 12,4 % та акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – на 10,4 млрд грн, або 21,2 %», - додав він.

При цьому, підкреслив Валерій Пацкан, у середньому за січень – серпень курс гривні  становив  26,6 грн за долар США, у той час як при визначенні показників державного бюджету  враховано 28,2 гривні за долар США. Залишаються нижчими від прогнозованих на рік і темпи зростання імпорту товарів.

Голова Рахункової палати також додав, що за січень-серпень 2019 року видатки державного бюджету не виконано на 56,4 млрд грн, або 8,6 % . «Це наслідок низької якості планування видатків. А це тягне за собою неефективне використання коштів, в окремих випадках нецільове використання бюджетних видатків та їх постійний перерозподіл протягом року», - підкреслив Валерій Пацкан.

Він зауважив, що за 8 місяців поточного року менші ніж заплановані видатки на  обслуговування державного боргу - на 13,9 млрд грн (16,1 %); трансферти  місцевим  бюджетам  –  на 5,8 млрд грн  ( 3,3 %); оплату праці з нарахуваннями – на 4,7 млрд грн ( 3,5 %); забезпечення медичних заходів окремих державних програм і комплексних заходів програмного характеру за бюджетною програмою Міністерства охорони здоров’я України – на 3,8 млрд грн (68,6 %); інвестиційні програми і проекти державного фонду регіонального розвитку – на 3,3 млрд грн, (77,5 %).