Валерій Пацкан про проєкт держбюджету-2020: Існують додаткові резерви доходів – понад 20 млрд грн

18.10.2019 15:20

Рахункова палата виявила додаткові резерви доходів, не враховані у проєкті державного бюджету на 2020 рік, загалом на 20,8 млрд грн. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан, презентуючи у Верховній Раді Висновки за результатами експертизи проєкту Закону "Про Державний бюджет України на 2020 рік".

"Щодо дохідної частини бюджету. За нашою оцінкою, є можливість збільшити доходи у проєкті держбюджету на 20,8 млрд грн, а саме рентної плати за користування надрами − на 15,2 млрд грн і податку на додану вартість з ввезених на митну територію України товарів  на 5,6 млрд грн",  зазначив Валерій Пацкан.

Він додав, що про наявні додаткові резерви доходів свідчать і аудити Рахункової палати.

"Цього року ми провели аудит щодо надходжень єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України. Рахункова плата пропонує скористатися досвідом країн Європи і запровадити справляння єдиного збору з легкових автомобілів з іноземною реєстрацією. За нашою оцінкою, це дасть можливість додатково залучити до держбюджету 2,4 млрд грн на рік",  підкреслив Голова Рахункової палати.

Крім того, відзначив Валерій Пацкан, аудит ефективності використання коштів спеціального фонду Державного бюджету України Державною службою України з безпеки на транспорті показав можливість збільшення доходів бюджету за рахунок посилення заходів габаритно-вагового контролю, зокрема сплати штрафів за порушення у цій сфері.

Коментуючи ситуацію з видатками, Голова Рахункової палати наголосив на якості їх планування. "Наявні ресурси ще й необхідно ефективно використовувати. А щорічне зростання рішень Кабміну про перерозподіл бюджетних призначень свідчить про недоліки планування видатків. Якщо у 2017 році їх було 77, то у 2018  вже 99! Про цю проблему Рахункова палата зазначала неодноразово. За нашою оцінкою, в проєкті держбюджету-2020 є можливості для оптимізації як кількості бюджетних програм, так і обсягів видатків", - зазначив Валерій Пацкан.