Валерій Пацкан: Щоб позбутися боргу Пенсійного фонду, необхідно перезавантажити всю пенсійну систему

20.11.2019 09:24

Питання боргу Пенсійного фонду необхідно вирішити шляхом перезавантаження пенсійної системи, заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан в ефірі телеканалу «Рада».

«З Пенсійним фондом нам необхідно щось робити. Я це питання уже порушував кілька разів. Станом на сьогодні у нас є заборгованість по Пенсійному фонду. Ще жоден прем’єр-міністр не захотів взяти на себе цю відповідальність. Борг із року в рік накопичується. Щомісяця з єдиного державного казначейського рахунку у нас кошти беруться для забезпечення виплати пенсій. Необхідно один раз перезавантажити пенсійну систему», – заявив він.

«Заборгованість потрібно закрити – або списати, або збільшити надходження єдиного соціального внеску за рахунок виведення із тіні заробітних плат»,  додав Валерій Пацкан.

Разом з тим він звертає увагу на невідповідність затвердженого показника прожиткового мінімуму, на основі якого встановлюються розміри мінімальної зарплати і мінімальної пенсії, його фактичному розміру.

«За нашою оцінкою, затверджений на кінець 2020 року розмір прожиткового мінімуму вдвічі менший і від його розміру, розрахованого в цінах вересня цього року, і від рівня абсолютної бідності, визначеного за міжнародними критеріями ООН для країн Центральної і Східної Європи», – зауважив Валерій Пацкан.

За його словами, зростання мінімальної заробітної плати – на 13,2% і мінімальної пенсії – на 8% не призведе до суттєвого покращення життя українців і не наблизить до життєвого рівня середньостатистичного європейця.

Голова Рахункової палати нагадав, що в цьому році Пенсійному фонду додатково спрямовано 7,9 млрд грн від розмитнення транспортних засобів. «Рахункова палата зауважувала, що ці джерела додаткового фінансування пенсій не є постійними. Так ось, у наступному році вони не передбачаються. З урахуванням цього видатки державного бюджету на виплату пенсій у 2020 році зменшаться на 5%. При цьому передбачено завершити перерахунок пенсій військовослужбовцям і здійснити індексацію пенсій відповідно до законодавства», – сказав він.