Валерій Пацкан: За повідомленнями Рахункової палати розпочато 71 кримінальне провадження за вчинення корупційних злочинів

16.12.2019 09:00

За повідомленнями Рахункової палати правоохоронними органами протягом 2018−2019 років розпочато 71 кримінальне провадження за вчинення корупційних злочинів. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан у коментарі журналістам під час засідання в Абу-Дабі між вищими органами аудиту та антикорупційними органами у боротьбі з корупцією у рамках співпраці з управлінням ООН із наркотиків та злочинності (UNODC). Участь у засіданні, яке тривало 14-15 грудня в столиці ОАЕ, взяли представники ВОА 32 країн.

«Рахункова палата, як і вищі органи фінансового контролю інших країн, активно сприяє  боротьбі з корупцією в межах своїх повноважень. Таку діяльність ми почали насамперед з себе  створили Управління запобігання та виявлення корупції, розробили та затвердили Антикорупційну програму, яку погодила НАЗК. У грудні 2018 року уклали меморандум про співпрацю та обмін інформацією з Національним антикорупційним бюро. І тепер активно взаємодіємо. Так, на сьогодні НАБУ розслідує 13 кримінальних проваджень, розпочатих за матеріалами Рахункової палати, з них 8  за результатами аудиту ефективності використання коштів Державного фонду регіонального розвитку»,  розповів Валерій Пацкан.

Він зазначив, що загальна кількість кримінальних проваджень, розпочатих за повідомленнями Рахункової палати у 2018-2019 роках  107, з них 71  за вчинення корупційних злочинів. Так, за фактами привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем розслідується 45 кримінальних проваджень; за фактами нецільового використання бюджетних коштів  5; за фактами зловживання владою або службовим становищем  21.

Крім того, аудит ефективності використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами виявив факт нецільового використання бюджетних коштів на суму понад 1,1 млн грн. Рахункова палата повідомила про це правоохоронні органи. І у червні 2019 року судом у цій справі постановлено обвинувальний вирок. Це перший обвинувальний вирок за час існування Рахункової палати.

Валерій Пацкан також відзначив, що Рахункова палата цього року перевірила, наскільки ефективно витрачалися кошти державного бюджету, виділені НАЗК на керівництво та управління у сфері запобігання корупції та на фінансування статутної діяльності політичних партій; а також на забезпечення діяльності НАБУ. Відповідні аудити будуть розглянуті на засіданні Рахункової палати.

«Корупція гальмує розвиток економіки та соціальної сфери, знижує інвестиційну привабливість України і не дає можливості нашій країні здійснити необхідні перетворення. Тож вкрай важливо об’єднувати зусилля на усіх рівнях щодо запобігання та боротьби з корупцією у всіх її формах. І обмін досвідом між різними вищими органами аудиту та антикорупційними органами, впровадження сучасних технологій та інструментів проведення якісного аудиту дадуть можливість вчасно виявляти ознаки шахрайства, корупційні схеми та запобігати незаконному і неефективному використанню бюджетних коштів», - наголосив Валерій Пацкан.

У рамках заходу Голова Рахункової палати також провів двосторонню зустріч з Президентом Державної аудиторської інституції ОАЕ Харібом Аль Амімі, на якій обговорили конкретні кроки щодо продовження співпраці між інституціями в двох напрямках  проведення ІТ-аудитів і боротьба з корупцією.

 

Довідково:

14–15 грудня в м. Абу-Дабі (Об’єднані Арабські Емірати) відбулося засідання між вищими органами аудиту та антикорупційними органами у боротьбі з корупцією у рамках співпраці з управлінням ООН із наркотиків та злочинності (UNODC). Цей захід передував VIII засіданню Конференції держав-учасниць Конвенції ООН проти корупції.

Головувала на засіданні Вища аудиторська установа ОАЕ, яка є центральним антикорупційним органом в країні, здійснює контроль за виконання вищезазначеної Конвенції та розробляє необхідні заходи для вдосконалення національного законодавства.