Валерій Пацкан: Публічні кошти повинні витрачатися ефективно, прозоро, в інтересах держави і кожного громадянина

26.03.2019 10:00

Наша мета – щоби публічні кошти витрачалися ефективно, прозоро, в інтересах держави і кожного громадянина. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан під час Стратегічного діалогу ЄС–Україна щодо реформи системи управління державними фінансами. У заході також взяли участь керівник Групи підтримки України в Європейській Комісії Петер Вагнер, керівник Програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Штефан Шльойнінг, Міністр фінансів Оксана Маркарова, член Рахункової палати Василь Невідомий.

«Змінити управління державними фінансами неможливо без власної трансформації. І ми вже почали перезавантаження Рахункової палати. Минулого тижня ми публічно представили звіт про свою діяльність за рік. Ми провели функціональну оцінку Рахункової палати щодо її відповідності міжнародним стандартам. Оцінку робила незалежна команда експертів – представників Національного аудиторського офісу Великої Британії, за участі вищих органів аудиту Німеччини і Польщі. Результати цієї партнерської оцінки стали для нас відправною точкою для напрацювання стратегії розвитку Рахункової палати і подальшої модернізації. Наша мета, використовуючи ключові рекомендації цієї оцінки, – виконати зобов'язання України в рамках Угоди з ЄС та впровадити найкращі європейські практики зовнішнього публічного аудиту», – зазначив Валерій Пацкан.

Він зауважив, що Рахункова палата визначила 4 основних пріоритети у своїй роботі: нова якість аудитів, нова якість аудиторів, інтеграція у світову систему аудиту і відкритість.

«Ми хочемо, щоби суспільство знало, що Рахункова перевіряє не якісь ефемерні кошти, а їхні гроші, ефективність їх використання. Наша мета – щоби публічні кошти витрачалися ефективно, прозоро, в інтересах держави і кожного громадянина. І, звичайно, в питанні реформування системи управління державними фінансами для нас дуже важлива комунікація з ЄС. Тож працюємо далі, в діалозі, над досягненням належного рівня управління публічними фінансами в Україні», – підкреслив Голова Рахункової палати.

У свою чергу Василь Невідомий представив учасникам заходу короткий звіт про результати діяльності Рахункової палати із виконання Стратегії реформування системи управління державними фінансами у сфері державного зовнішнього фінансового контролю (аудиту).