Пацкан: Рахункова палата отримала доступ до реєстрів Мін'юста. Це дозволить скоротити термін проведення аудитів і сприятиме підвищенню їх якості

21.02.2019 15:05

Рахункова палата і державне підприємство «Національні інформаційні системи», що належить до сфери управління Міністерства юстиції України, уклали договір про надання ідентифікаторів доступу до Єдиних та Державних реєстрів. Це дозволить скоротити термін проведення аудитів, сприятиме підвищенню їх якості і більш об'єктивним висновкам.

У церемонії підписання договору взяли участь Голова Рахункової палати Валерій Пацкан, Міністр юстиції України Павло Петренко, генеральний директор Державного підприємства «Національні інформаційні системи» Станіслав Лур'є, секретар і члени Рахункової палати.

«Для оптимізації процесу проведення аудитів Рахункова палата поступово розширює перелік баз даних та державних реєстрів, до яких нам надають доступ. Під час аудитів деякі об'єкти контролю надають інформацію несвоєчасно або не в повному обсязі. У результаті – термін проведення аудитів збільшується, а неповнота інформації негативно впливає на їх результати. Договір, який ми підписали, істотно змінить ситуацію. Наші аудитори отримають безпосередній доступ до баз даних, зможуть оперативно перевірити достовірність даних, наданих об'єктами контролю. Це дозволить скоротити час проведення аудитів, сприятиме підвищенню якості і більш об'єктивним висновкам», – відзначив Валерій Пацкан.

Відповідно до договору, Рахункова палата, зокрема, отримає доступ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань і Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Доступ до цих реєстрів надасть можливість аудиторам Рахункової палати оперативно отримувати та перевіряти інформацію щодо осіб, уповноважених діяти від імені об'єктів контролю без довіреності, місцезнаходження об'єктів контролю, їх засновників, установчих документів, а також інформацію щодо наявності або відсутності речових прав на нерухоме майно тощо.

Він також зауважив, що у січні Рахункова палата підписала відповідні угоди з Державною казначейською службою та Державною фіскальною службою. І отримала доступ до їхніх інформаційних систем. А наразі у відомстві працюють над тим, щоби отримувати всю необхідну інформацію з Державного земельного кадастру.«Думаю, на цьому наша співпраця з Мін'юстом та Державним підприємством «Національні інформаційні системи» не закінчується, адже перелік реєстрів, які веде Мін'юст, є досить великим, і наше основне завдання – отримати доступ до всіх реєстрів, до яких Рахункова палата має право відповідно до чинного законодавства», – додав Валерій Пацкан.