Валерій Пацкан: За 2019 рік з державного дорожнього фонду не освоїли понад 3 млрд гривень

29.01.2020 12:45

За підсумками 2019 року видатки з державного дорожнього фонду були меншими від плану на суму понад 3 млрд грн. І це при тому, що план надходжень був перевиконаний. Про це повідомив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан, коментуючи виконання Державного бюджету на 2019 рік.

«Останні роки на будівництво та ремонт доріг виділяються колосальні кошти. Але на жаль, попри пріоритетність цього питання, недоліки планування і низька виконавська дисципліна, численні зміни до переліків об’єктів будівництва, реконструкції, ремонту доріг та зволікання із внесенням змін до програмних документів призвели до того, що видатки з державного дорожнього фонду за підсумками 2019 року не проведено на 3,2 млрд гривень», – підкреслив Валерій Пацкан.

Зокрема, за його словами, на 1,3 млрд грн були менші ніж заплановані видатки на розвиток мережі й утримання автомобільних доріг загального користування державного значення і виконання боргових зобов’язань за запозиченнями, залученими державою або під державні гарантії. Крім того, не розпочато використання 0,8 млрд грн на будівництво автотранспортної магістралі через р. Дніпро у м. Запоріжжі (автомобільна дорога загального користування державного значення Н-08 Бориспіль - Дніпро - Запоріжжя (через м. Кременчук) - Маріуполь «Під'їзд до о. Хортиця (автотранспортна магістраль через р. Дніпро у м. Запоріжжі) »).  

Валерій Пацкан нагадав, що попри зменшення наприкінці року плану доходів загального фонду державного бюджету, новий показник також не виконано на 28,6 млрд грн (3,1%). Причина – недонадходження ПДВ із ввезених на митну територію України товарів – 33,3 млрд грн (10,4%) та акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів – 15,6 млрд (20,2%.) «Через недоліки планування деяких бюджетних програм, недосконале нормативно-правове забезпечення їх виконання, а також прийняття неефективних управлінських рішень при використанні бюджетних коштів видатки загального фонду не виконано на 29,6 млрд грн (3%)», – наголосив Голова Рахункової палати.

Валерій Пацкан зауважив, що минулого року майже повністю був виконаний план погашення державного боргу – понад 345 млрд грн. Водночас, видатки на обслуговування державного боргу менші від плану на 3,6 млрд грн (2,9%). «Це пов’язано із зміцненням гривні до іноземних валют. Ревальвація, до речі, при перевищенні державних запозичень над погашенням державного боргу на 75,1 млрд грн, сприяла зменшенню державного боргу на 104,8 млрд грн (5,6%). При цьому зовнішній борг скоротився на 173,2 млрд грн – 15,8%, внутрішній – зріс на 68,4 млрд грн (9,0%)», – підкреслив Голова Рахункової палати.

Валерій Пацкан також додав, що через недонадходження у запланованих обсягах доходів, коштів від повернення кредитів і приватизації державного майна, план надходжень загального фонду державного бюджету у 2019 році не виконано на 25,4 млрд грн (1,9%).