Валерій Пацкан: Рахункова палата вперше проведе аудит Державного бюро розслідувань

13.02.2020 09:30

Рахункова палата цьогоріч проведе аудит Державного бюро розслідувань (ДБР). Про це повідомив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

«Рахункова палата жодного разу не перевіряла Державне бюро розслідувань, попри те, що інші державні органи, створені нещодавно, вже були об’єктами наших аудитів. Сьогодні дуже багато у суспільства питань не тільки щодо ефективності професійної діяльності новостворених органів, а і відносно того, як вони витрачають кошти державного бюджету», − сказав Валерій Пацкан.

Саме тому, зауважив він, Рахункова палата на своєму засіданні внесла зміни до Плану роботи на 2020 рік. «Ми готові розпочати аудит вже найближчим часом. Заслухати Звіт щодо результатів перевірки ДБР Рахункова палата планує в червні поточного року»,  сказав Валерій Пацкан.

Зокрема, Рахункова палата перевірить ефективність використання бюджетних коштів, виділених на забезпечення діяльності Державного бюро розслідувань. У 20182019 роках видатки ДБР профінансовано в сумі понад 1 млрд гривень.

Голова Рахункової палати також зауважив, що питання про необхідність проведення аудиту порушувала і тимчасово виконуюча обов’язки Директора ДБР Ірина Венедіктова, зважаючи на реорганізацію Бюро.

Загалом Рахункова палата цьогоріч проведе понад 80 аудитів. Відповідно до затвердженого плану, перевірки чекають на Апарат Верховної Ради України, Центральну виборчу комісію, Кабінет Міністрів України, Раду нацбезпеки та оборони України, Конституційний Суд України, Укрзалізницю, Укрпошту, Службу зовнішньої розвідки тощо.