Валерій Пацкан: Державний борг за два місяці поточного року виріс на 46 млрд грн

11.03.2020 10:59

Державний борг за два місяці поточного року виріс більш ніж на 46 млрд грн. Про це повідомив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан, коментуючи виконання Державного бюджету за січень–лютий 2020 року.

«Девальвація у січні–лютому цього року гривні до іноземних валют, в яких номіновано борг, і перевищення державних запозичень над погашенням державного боргу спричинили збільшення державного боргу на 46,4 млрд грн (2,6%). Зовнішній борг зріс на 61,2 млрд грн (6,6%), а внутрішній – скоротився на 14,8 млрд грн (1,8%)», – сказав Валерій Пацкан.

За його словами, на погашення державного боргу витрачено 51,7 млрд грн, або 87,6% плану на звітний період. «Економія на обслуговуванні боргу відбулася за рахунок нижчого курсу гривні по відношенню до долара ніж врахований у державному бюджеті на цей рік. І нам знову доводиться говорити про неналежну якість макроекономічного прогнозування. Адже закладення в бюджет курсу гривні, який суттєво відрізняється від реального, тягне за собою чимало проблем», – наголосив Валерій Пацкан.

Він нагадав, що фактичний курс гривні у середньому за січень−лютий становив 24,0 гривні за долар США, тоді як у розрахунках показників бюджету на 2020 рік враховано 27 гривень за долар США. 

За оцінкою Рахункової палати, тільки в січні це призвело до недонадходження 2,3 млрд грн доходів.