Валерій Пацкан про проєкт держбюджету-2021: Наявні додаткові резерви доходів – понад 20 млрд грн

29.09.2020 12:34

Рахункова палата виявила додаткові резерви доходів, не враховані у проєкті державного бюджету на 2021 рік, загалом на 20,6 млрд грн. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан, презентуючи підсумки експертизи проєкту закону „Про Державний бюджет України на 2021 рік” на засіданні Рахункової палати.

Він відзначив, що збільшити доходи у проєкті державного бюджету можливо за рахунок надходжень рентної плати за користування надрами для видобування нафти та природного газу – на 15,1 млрд грн, ввізного мита – на 2,4 млрд грн, плати за ліцензії на провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор та за ліцензії на випуск та проведення лотерей – на 2,2 млрд грн, власних надходжень бюджетних установ – на 0,9 млрд грн.

Валерій Пацкан також зауважив, що за оцінкою Рахункової палати, прогнозоване зростання реального ВВП на 4,6% у 2021 році є досить оптимістичним.

«На жаль, існує багато чинників, що збільшують ризики недосягнення прогнозованого зростання економіки в наступному році і, як наслідок, ненадходження доходів у визначених обсягах. Це зокрема рецесія, що триває в промисловості й інших галузях, фактичне зменшення кредитування і капітальних інвестицій, а також відтік іноземного капіталу», - зазначив Валерій Пацкан.