Протокол засідання ініціативної групи з аудиту ліквідації наслідків природних, техногенних катастроф та радіоактивних відходів робочої групи EUROSAI з аудиту навколишнього середовища

Ми, учасники засідання ініціативної групи з аудиту ліквідації наслідків природних, техногенних катастроф та радіоактивних відходів робочої групи EUROSAI з аудиту навколишнього середовища, представники:

Аудиторського суду Австрійської Республіки

Вищого аудиторського офісу Словацької Республіки

Вищої палати контролю Республіки Польща

Державного аудиторського офісу Угорської Республіки

Державного контролю Литовської Республіки

Європейського суду аудиторів

Комітету державного контролю Республіки Білорусь

Національного аудиторського офісу Королівства Данії

Рахункової палати Російської Федерації

Рахункової палати України

Федерального аудиторського офісу Швейцарської Конфедерації,

ознайомившись з результатами розповсюдженого Рахунковою палатою України опитувальника в частині завдань підгрупи і обговоривши проект технічного завдання, підготовленого українською стороною, прийняли наступні рішення:

1. Підтримати ініціативу Рахункової палати України щодо створення постійної спеціальної підгрупи з аудиту ліквідації наслідків природних, техногенних катастроф та радіоактивних відходів у рамках робочої групи EUROSAI з аудиту навколишнього середовища, яку очолить Голова Рахункової палати України Валентин Симоненко.

2. Голові робочої групи EUROSAI з аудиту навколишнього середовища, Президенту Вищої палати контролю Республіки Польща пану Мирославі Секулі поінформувати Раду керуючих EUROSAI про ініціативу ВОФК України щодо створення зазначеної вище підгрупи в рамках робочої групи.

3. Координатору робочої групи EUROSAI з аудиту навколишнього середовища виступити з офіційною пропозицією щодо створення постійної спеціальної підгрупи з аудиту ліквідації наслідків природних, техногенних катастроф та радіоактивних відходів у рамках робочої групи EUROSAI з аудиту навколишнього середовища на наступному засіданні робочої групи в жовтні 2006 року.

4. При формулюванні пропозиції, зазначеної в пункті 3, взяти за основу проект технічного завдання, який обговорювався в Києві.

5. До створення постійної підгрупи остання діятиме як ініціативна група з аудиту ядерної безпеки, яка займеться перевіркою використання коштів (включаючи міжнародну допомогу), виділених на ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи. Учасники засідання прийматимуть участь, як експерти, на всіх етапах зазначеного вище аудиту (планування, перевірки та складання звіту) в рамках своєї компетенції. Координатором перевірки виступить Рахункова палата України.

м. Київ, 26 вересня 2005 року