У рамках Проєкту EU4PFM до кінця 2021 року створюватиметься Інформаційно-аналітична система підтримки діяльності Рахункової палати

11.02.2021 12:47

У рамках Проєкту EU4PFM до кінця 2021 року створюватиметься Інформаційно-аналітична система підтримки діяльності Рахункової палати. Про це йшлося під час V онлайн-засідання Керівного комітету програми EU4PFM за участі представників Рахункової палати, Делегації Європейського Союзу в Україні, представників Проєкту EU4PFM, Литовського агентства з управління проєктами (СРМА), Міністерства фінансів України, Державної податкової служби України та Державної митної служби України.

«Найбільше зусиль ми плануємо сконцентрувати саме на створенні Інформаційно-аналітичної системи підтримки діяльності Рахункової палати (IT система). До цього процесу вже залучений національний експерт, який здійснює діагностичний аудит у тісній координації з міжнародним IT експертом з Естонії. Вже незабаром ми плануємо закінчити створення Концептуального документу з описом майбутньої IT системи для підтримки діяльності Рахункової палати і розпочати його впровадження», – зазначив Секретар Рахункової палати – керівник апарату Вадим Ходаковський.

Він зауважив, що впровадження процесного підходу до управління, його автоматизація та розроблення ІТ системи є одними з пріоритетів у процесі трансформації Рахункової палати на 2021 рік.

Він наголосив, що минулого року вдалось досягти високого рівня конструктивної співпраці, довіри, гнучкості у підходах та глибокого розуміння контексту при реалізації Проєкту в Рахунковій палаті. Це міцний фундамент для подальших спільних дій в рамках Проєкту.

У засіданні Комітету зокрема взяли участь Ксав’єр Камю, керівник з операційних питань Секції 1 «Належне врядування та демократизація» Представництва ЄС в Україні; Юльда Кіліте, керівник групи фінансового співробітництва Групи підтримки для України; Вальдемарас Сарапінас, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні; Юргіта Домєйкєне, в.о. керівника Програми, міжнародний ключовий експерт з HR/PAR.

Як повідомлялося, Рахункова палата та Литовське агентство з управління проєктами співпрацюють в рамках Проєкту EU4PFM. Головна мета співпраці – продовжити якісну трансформацію Рахункової палати.

Відповідна ініціатива реалізовується в рамках проєкту технічної допомоги Європейського Союзу, який спрямований на підтримку реформ у сфері управління державними фінансами (EU4PFM) та супроводжується Представництвом ЄС в Україні.

Команда Центрального агентства з управління проєктами Литовської Республіки (CPMA), яка реалізовувала успішні аналогічні реформи в Литві, зокрема у вищому органі аудиту цієї країни, сприяє досягненню Рахунковою палатою стратегічної цілі одного з компонентів Стратегії розвитку Рахункової палати на 2019–2024 роки, а саме зміцненню організаційної спроможності та професійного потенціалу інституції.