Валерій Пацкан: 40% усіх видатків держбюджету в січні–вересні 2022 року спрямували на оборону

20.12.2022 10:50

У січні–вересні 2022 року на оборону спрямували 701 млрд грн або 40% усіх видатків державного бюджету. Частка видатків на оборону у загальному обсязі видатків державного бюджету майже в п’ять разів більше, ніж виділялось на цю сферу в попередні роки за аналогічний період. Про це повідомив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан під час розгляду на засіданні інституції Висновку про результати аналізу виконання закону про Державний бюджет України на 2022 рік у січні–вересні.

Валерій Пацкан зауважив, що за 9 місяців 2022 року видатки державного бюджету проведені у сумі 1 трлн 747 млрд грн, або 63% плану на рік.  

“В умовах воєнного стану видатки державного бюджету майже вдвічі більші, ніж у відповідному періоді попереднього року, при цьому рівень виконання у січні – вересні плану на рік трохи нижчий, ніж у попередні роки”, - зазначив Голова Рахункової палати.

Видатки загального фонду державного бюджету проведені менше плану на 16%, або 312 млрд грн, із яких 68% - видатки Міністерства оборони та Міністерства внутрішніх справ на оплату праці з урахуванням грошового забезпечення військовослужбовців і закупівлю, ремонт озброєння, військової техніки, засобів та обладнання.

У січні–вересні 2022 року частка видатків на оборону в загальному обсязі видатків державного бюджету становила понад 40%, це в 4,7 раза більше, порівняно із середньою часткою цих видатків у січні – вересні 2017–2021 років.

“Крім того, зросла частка видатків на громадський порядок, безпеку і судову владу в частині забезпечення діяльності Нацполіції, Нацгвардії та Держприкордонслужби, яка становила понад 10%, що майже вдвічі більше, порівняно із попередніми роками”, -  зазначив Валерій Пацкан.

Натомість, зауважив Голова Рахункової палати, суттєво зменшилися частки видатків на: міжбюджетні трансферти місцевим бюджетам - в чотири рази, а на економічну діяльність - втричі.

Він також нагадав, що Уряд ухвалив рішення про виділення з резервного фонду державного бюджету 380 млрд грн, із яких 72% спрямували на заходи, пов’язані з обороною і безпекою держави.

Коментуючи ситуацію з доходами державного бюджету в січні–вересні, Валерій Пацкан зауважив, що вони становили 1 трлн 252 млрд грн, або 75% плану на рік.