Започатковано практику оцінювання впливу імплементації рекомендацій Рахункової палати

11.06.2024 17:13

Одним із пріоритетів діяльності, визначених Стратегією розвитку Рахункової палати на 2019–2024 роки є підвищення рівня виконання рекомендацій, удосконалення процесу моніторингу їх імплементації та посилення відповідальності за невиконання або неналежне виконання.

Планом роботи Рахункової палати на 2024 рік передбачено проведення аналізу реалізації рекомендацій, наданих за результатами контрольних заходів, проведених у сфері управління правоохоронних та антикорупційних органів.  

В рамках реалізації цього завдання, розпочато аудит, який передбачає аналіз стану виконання та впливу виконання рекомендацій Рахункової палати, наданих за результатами більше 10 контрольних заходів за останні кілька років. Зокрема, планується проаналізувати і оцінити рівень (повноту) та своєчасність виконання рекомендацій Рахункової палати, проаналізувати вплив реалізації рекомендацій на стан нормативно-правового врегулювання, організаційно-адміністративну та фінансово-господарську діяльність у сфері управління правоохоронних та антикорупційних органів.

Як передбачається, результати контрольного заходу допоможуть оцінити реальний вплив імплементації рекомендацій Рахункової палати на тенденції та системні зміни у сфері управління правоохоронних та антикорупційних органів.

В рамках зазначеного аудиту член Рахункової палати Єлизавета Пушко-Цибуляк разом з контрольною групою аудиторів провели робочу зустріч з керівництвом Міністерства внутрішніх справ України.

 

Міністром внутрішніх справ Ігорем Клименком надано відповідні доручення центральному апарату МВС, органам виконавчої влади та іншим органам, діяльність яких спрямовується і координується через Міністра внутрішніх справ України.

Аналіз імплементації рекомендацій Рахункової палати проводиться з урахуванням Міжнародних стандартів вищих органів фінансового контролю (ISSAI), відповідних методологій та за сприяння міжнародних партнерів.