Підсумки роботи Компонента 2 «Публічні закупівлі» проєкту EU4PFM у першому півріччі 2025 року, перспективні напрями діяльності, результати співпраці Рахункової палати з проєктом – такі питання обговорили 1 липня під час четвертого засідання Наглядової ради Компонента.
У зустрічі онлайн взяли участь Голова Рахункової палати Ольга Піщанська та представники профільних напрямів, керівник Компонента «Публічні закупівлі» Програми EU4PFM Ерікс Мезаліс, керівник відділу державного фінансування, підтримки бізнесу та соціальної політики Представництва ЄС в Україні Генрік Вітфельдт, менеджер сектору управління державними фінансами Представництва ЄС в Україні Єкатерина Яковлєва, заступник Міністра економіки України Андрій Телюпа, представники Антимонопольного комітету України, Державної аудиторської служби України та міжнародні експерти, залучені до реалізації Компонента.
Генрік Вітфельт відзначив зусилля українських інституцій щодо адаптації вітчизняного законодавства про публічні закупівлі та підходів у закупівлях до норм ЄС, а Ольга Піщанська своєю чергою подякувала фахівцям Представництва ЄС в Україні, а також Компонента 2 Проєкту EU4PFM за плідну співпрацю та якісні результати, виокремивши серед ключових підсумків попереднього періоду проведення тематичних онлайн-вебінарів та обговорень щодо обміну досвідом у частині аудиту публічних закупівель.
Щодо перспектив співпраці з Проєктом Голова Рахункової палати відзначила такі заходи, як проведення цільового навчання для аудиторів та широких експертних обговорень з виконання рекомендацій Рахункової палати, наданих за підсумками аудитів, що стосуються публічних закупівель, та інше.
При цьому Ерікс Мезаліс відзначив, що Проєкт планує спрямовувати свої зусилля у майбутньому також на подальше вдосконалення оборонних закупівель та допомогу у розробці підзаконних актів у разі оновлення Закону України «Про публічні закупівлі».
Довідково. Компонент 2 Проєкту EU4PFM надає підтримку органам влади України, що у межах своїх повноважень здійснюють контроль за процесом публічних закупівель: Міністерству економіки, Рахунковій палаті, Державній аудиторській службі та Антимонопольному комітету. Рахункова палата на системній основі аналізує річні звіти Міністерства економіки щодо функціонування системи публічних закупівель, здійснює аудит закупівель як окремий аудиторський захід, так і в межах проведення аудитів відповідності.