Питання забезпечення доступу до якісної питної води, ефективності екологічного управління в умовах війни, забруднення морського середовища та нові напрями діяльності у сфері аудиту обговорили під час 23-го засідання Робочої групи INTOSAI з аудиту навколишнього середовища (INTOSAI WGEA), що 1–3 липня відбулося в Республіці Мальта.
Україну на засіданні Робочої групи INTOSAI з аудиту навколишнього середовища представили начальниця Управління контролю у сфері використання природних ресурсів та охорони навколишнього середовища Департаменту контролю (аудиту) у сфері енергетики, природокористування та інфраструктури Рахункової палати Лілія Прудивус та державний аудитор Дмитро Ливківський.
Упродовж першого дня заходу учасники зосередилися на тематиці забруднення морського середовища, забезпечення населення якісною питною водою та проблематиці посух і опустелювання. Другого дня у форматі паралельних сесій ішлося про екологічні виклики. Зокрема, Лілія Прудивус представила результати національного аудиту ефективності виконання заходів, спрямованих на досягнення Цілі 6 «Забезпечення доступності та сталого управління водними ресурсами та санітарією» Цілей сталого розвитку України на період до 2030 року, проведеного в межах спільного координованого аудиту з ВОА Республіки Польща, Республіки Сербія, Республіки Хорватія та Угорщини (координатор аудиту). Нагадаємо, національним аудитом, зокрема, було засвідчено, що доступ населення України до якісної питної води обмежений: централізованим водопостачанням на час проведення аудиту забезпечено близько 65,2% населення.
Також під час виступу Лілія Прудивус зупинилася на складних проблемах, які долає Україна в умовах повномасштабної війни.
У межах теми доступності питної води учасники заслухали також результати аудитів, представлені вищими органами аудиту Республіки Індія, Республіки Словенія та Китайської Народної Республіки. Ішлося про ефективність довгострокового збереження водних ресурсів, дотримання принципів науково обґрунтованого аудиту та концепції системного мислення, а також про збереження річок.
Окрему увагу під час засідання учасники приділили регіональній діяльності та результатам проєктів Робочого плану INTOSAI WGEA на 2023–2025 роки. Було затверджено План діяльності WGEA на 2026–2028 роки, структурований за трьома основними темами: клімат, водні ресурси та забруднення середовища.
На завершення зустрічі відбулася передача головування в Робочій групі з аудиту навколишнього середовища. Повноваження було передано від ВОА Фінляндської Республіки до ВОА Королівства Таїланд.
Для отримання оперативних оновлень - слідкуйте за нами у соцмережах:
Facebook, Telegram, Instagram, X, LinkedIn, Youtube
За додатковою інформацією та коментарями звертайтеся до Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій:
RP_press@rp.gov.ua
(044) 298-74-75