ВОА України, Польщі та Угорщини проведуть спільний міжнародний аудит щодо використання коштів на розбудову прикордонної дорожньої інфраструктури

19.06.2020 15:04

Вищі органи аудиту (ВОА) України, Польщі та Угорщини (далі – Сторони) планують провести спільний міжнародний аудит щодо ефективності використання коштів на розбудову прикордонної дорожньої інфраструктури на українсько-польському та українсько-угорському кордоні.

Відповідне питання обговорювалося під час онлайн-конференції за участю члена Рахункової палати Ірини Іванової та представників Рахункової палати з колегами  Вищого органу аудиту Республіки Польща.

Аудит планується провести в 2021 році. Сторони мають намір оцінити завдання, визначені інвестиційними проєктами, ефективність використання бюджетних коштів, а також виділених урядами Польщі та Угорщини на розбудову прикордонної дорожньої інфраструктури.

Українська сторона повідомила про проведення Рахунковою палатою аудиту ефективності використання коштів на розбудову прикордонної дорожньої інфраструктури на українсько-польському та українсько-угорському кордоні, зокрема, щодо розбудови дорожньої інфраструктури біля 5 пунктів пропуску на кордоні з Польщею, один з яких ще будується (Мальговиці з боку Республіки Польща – Нижанковичі з боку України). Вищим органом аудиту Польщі вже проведено кілька аудитів, які стосуються витрат на інфраструктуру прикордонних переходів на польській стороні.

Окрім того, на зустрічі Сторони висловили сподівання, що до проведення аудиту долучиться ВОА Словацької Республіки. Відповідні пропозиції будуть направлені до цієї країни.

Очікується, що представники вищих органів аудиту України, Польщі, Угорщини та Словаччини підпишуть проєкт спільного положення в цьому році для проведення міжнародного аудиту.