Кримінальні провадження за минулорічними аудитами Рахункової палати здебільшого стосуються привласнення, розтрати майна та заволодіння ним – Валерій Пацкан

19.06.2020 15:51

Кримінальні провадження за матеріалами Рахункової палати кваліфікуються переважно як привласнення, розтрата майна та заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан в ефірі телеканалу «112 Україна».

«Найбільше правопорушень, за якими відкриті провадження, підпадає під ст.191 Кримінального кодексу. Це привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»,  зазначив він.

Валерій Пацкан нагадав, що за матеріалами Рахункової палати минулого року правоохоронні органи відкрили 73 кримінальні провадження. Матеріали були направлені в Офіс генерального прокурора, Державне бюро розслідувань, Національне антикорупційне бюро України, Служба безпеки України, Національну поліцію.

«Зараз справа – за правоохоронцями. Наше завдання – показати, де є порушення, неефективне використання коштів і решта. І ми його виконали», – зазначив Голова Рахункової палати.

Він додав, що у 2019 році Рахункова палата перевірила понад 600 об’єктів. Сума перевірених коштів становить понад 760 млрд гривень. З них на 50 млрд грн виявлено порушень та недоліків, а також неефективного управління і використання коштів державного бюджету.